Uudiste arhiiv

Klaveri eriala konkurss “Parim noor instrumentalist 2021″ tulemused!

Sellekevadisel konkursil  „Parim noor instrumentalist 2021“ avalikustati viimastena pianistide konkursi tulemused.

Meie  kooli  õpilased osalesid A-kategoorias ja pälvisid žüriilt järgmised tulemused:

A-kategooria I vanuserühm

I koht: Ingmar Poll, õp Kai Ratassepp

II kohtHans Stefan Trass, õp Martti Raide;

Alfons Väljamäe, õp Martti Raide

III koht: Hele-Mirtel Kaivo, õp Kai Ratassepp

DiplomErika Kuldkepp, õp Elina Seegel

II vanuserühm

I koht ja eripreemia eesti helilooja teose esituse eest ja klassitsismiajastu teose esitamise eestMikk Mälgand, õp Martti Raide

II koht: Grete Allas, õp Kai Ratassepp;

Mia-Simona Kaivo, õp Kai Ratassepp

III koht: Stig Sebastian Kari, õp Kai Ratassepp

Sofia Sanderkoff,  õp Kai Ratassepp

III koht ja EMTA üliõpilaste preemia: Rutmar Otto Juksaar, õp Martti Raide

Diplom: Doris Ikla, õp Elina Seegel

III vanuserühm

I koht ja eripreemia parima barokiajastu tantsuvormi esituse eest: Jana Potštarjova, õp Marja Jürisson

Diplom: Madis Sikk, õp Marja Jürisson ja Mihkel Poll

Maria Helena Saar, õp Martti Raide

IV vanuserühm

II koht: Carita Irjas, õp Martti Raide

III kohtLotta Eigo,  õp Kersti Sumera

Mattias Heina, õp Kersti Sumera

DiplomMaia Mägi, õp Marja Jürisson

Rohkem infot ja konkursi kõik tulemused leiab Muusikakoolide Liidu kodulehelt:

muusikakoolid.ee/sites/default/files/EML_Failid/Konkurss2021/Tulemused/KLAVER%20Parim%20noor%20instrumentalist%202021.pdf

Palju-palju õnne ja jätkuvat harjutamisindu!


Valgevene konkursi „VoicePremium 2021“ tulemused!

Meie õpilaste tulemused 26.–28. 03 Valgevenes toimunud rahvusvahelisel online vokaalkonkursil:

A1 – akadeemilise vokaali kategoorias (klassikaline laulmine)

Vanusegrupp 10 – 12 aastased:

III preemia – Marii Heleen Matesen, juhendaja Jaanika Kuusik, kontsertmeister Katrin Peitre

Vanusegrupp 13 – 15 aastased:

II preemia – Rute Trochynskyi, juhendaja Triin Ella, kontsertmeister Katrin Peitre

III preemia – Oskar Kiilberg, juhendaja Triin Ella, kontsertmeister Katrin Peitre

Diplom – Eva Ausmees, juhendaja Triin Ella, kontsertmeister Katrin Peitre

Akadeemilise vokaali kategoorias toimus konkurss kahevoorulisena.

A4- autorilaul (omaloominguliste teoste esitamine autori poolt, vanusegruppe ei olnud):

II preemia – Kirte-Lee Keskel, juhendaja Triin Ella, kontsertmeister ja kaasautor Madis Sikk

 Täname kontsertmeistrit Katrin Peitret ning osavõtlikku ning alati abivalmis tehnilist abi Jaan Murumetsa!

Kõik tulemused leiab:

Архив VoicePremium-2021 (accopremium.com)

Palju-palju õnne!


Toimusid „Parim noor instrumentalist 2021“ vabariiklikud voorud!

Heameel on teada anda meie õpilaste edukatest osalemistest konkursi „Parim noor instrumentalist 2021“ vabariiklikes voorudes.  Sel aastal toimub konkurss videosalvestustena puhkpillide ja klaveri, klavessiini õpilastele. Tänaseks on selgunud puhkpillide ja klavessiini tulemused:

Trompeti eriala:

II vanuserühm:
I koht: Triin Ustav, õp Aavo Ots,  km Meeli Ots

III vanuserühm:
III koht: Eerik Bahovski, õp Aavo Ots, km Meeli Ots

Metsasarve eriala:

I vanuserühm:
II koht: Illimar Mölder, õp Kalle Koppel, km Meeli Ots 

III vanuserühm:
III koht: Henri Samuel Evert, õp Kalle Koppel, km Meeli Ots

V vanuserühm:
I koht: Nikita Matsuk, õp Kalle Koppel, km Meeli Ots
III koht: Marii Eliise Lumijõe, õp Kalle Koppel, km Riina Joller

Klavessiini eriala

V vanuserühm:
I koht, Grand Prix ja EMTA üliõpilaste preemiaLili Talimaa, õp Reinut Tepp

Klarneti eriala

II vanuserühm:
II koht: Pärtel Põldvee, õp Vahur Vurm, km Meeli Ots;
Aksel Karu, õp Vahur Vurm, km Meeli Ots

Saksofoni eriala

III vanuserühm:
III koht: Oskar Arikainen, õp Olavi Kasemaa, km Meeli Ots

Oboe eriala

I vanuserühm:
II koht: Aleksander Matesen, õp Aleksander Hännikäinen, km Riina Joller

II vanuserühm:
I koht: Jako Telgmaa, õp Aleksander Hännikäinen, km Riina Joller

Fagoti eriala:

III vanuserühm:
III koht ja eripreemia meisterliku esituse eest: Robert  Nael, õp Peeter Sarapuu, km Jana Peäske

Flöödi eriala:

I vanuserühm:
II koht: Frida Hansen, õp Mihkel Peäske, km Jana Peäske
III koht: Margit Mikutaite, õp Mihkel Peäske, km Jana Peäske
III koht ja eripreemia kohustusliku pala  esituse eest (lähtudes konkursi reglemendist, flöödikonkursi nõuetest ning EMLi juhatuse otsusest ei saanud osalejad, kelle kava on rohkem kui 30 sekundit etteantud nõuetest lühem, konkureerida I ja II kohale): Rael Laikre, õp Mihkel  Peäske, km Jana Peäske

Palju õnne õpilastele, erialaõpetajatele, kontsertmeistritele!


Lõppesid “Parim noor instrumentalist 2021″ Tallinna regiooni konkursid!

Tänaseks on lõppenud tänavused Tallinna regiooni konkursid „Parim noor instrumentalist 2021“. Kõik need toimusid videosalvestustena. Sel korral peetakse antud konkurssi puhkpilli- ja klaverimängijatele. Meie koolist osaleti trompeti-, klarneti-, flöödi-  ja saksofonikonkursil ning klaverite 0 vanuserühmas.

Kokku oli TMKK-st osalemas 11 mängijat, kes kõik pälvisid žürii tunnustuse.

Allpool meie kooli õpilaste tulemused pillide kaupa, osaleti I-III vanuserühmani.

Trompetid:

I koht: Triin Ustav, V kl, õp Aavo Ots, km Meeli Ots;

III koht: Eerik Bahovski, VII kl, õp Aavo Ots, km Meeli Ots

Klarnetid: 

I koht: Pärtel Põldvee, VI klass, õp Vahur Vurm, km Meeli Ots;

II koht: Aksel Karu, VI kl, õp Vahur Vurm, km Meeli Ots

Flöödid: 

II koht: Rael  Laikre, III kl, õp Mihkel Peäske, km Jana Peäske;

Friida Hansen, V kl, õp Mihkel Peäske, km Jana Peäske;

III koht: Margit Mikutaite, IV  kl, õp Mihkel Peäske, km Jana Peäske

Saksofonid:

I koht: Oskar Arikainen,  VIII kl, õp Olavi Kasemaa, km Meeli Ots;

Kõik  meie kooli mängijad pääsesid edasi vabariiklikku lõppvooru.

 

Klaveri 0- vanuserühm (7–8 aastased)  Tallinna regiooni konkurss (vabariiklikku konkursi ei toimu sellele vanuserühmale)

I koht: Aleksandra Galushkina – II kl, õp Jekaterina Rostovtseva;

III koht: Lembit Kuldkepp, II kl, õp Elina Seegel;

Diplom: Adeele Aava, I kl, õp Elina Seegel;

 

Palju õnne mängijatele, õpetajatele, kontsertmeistritele!


Toimus koolidevaheline pianistide konkurss!

KOOLIDEVAHELINE PIANISTIDE KONKURSS 2021 toimus videosalvestiste põhjal 12. – 19. märtsini.

Konkursil osalesid Heino Elleri Muusikakooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ning Tallinna Muusikakeskkooli klaveri eriala õpilased.

Meie õpilaste tulemused:

I KURSUS, 9. klass

I preemia – Mattias Heina (õp Kersti Sumera)
II preemia – Carita Irjas (õp Martti Raide)
III preemia – Hugo Luberg (õp Marrit Gerretz-Traksmann)
III preemia – Roberta Uusmaa (õp Kai Ratassepp)
Diplom Helina Kukk (õp Kai Ratassepp), Maia Mägi ja Pipi Õun (õp Marja Jürisson)

II KURSUS, 10. klass

I preemia – Hans Matthias Kari (õp Kai Ratassepp, Mati Mikalai)
II preemia – Theodor Teppo (õp Age Juurikas)
II preemia – Linda Teemägi (õp Ira Floss)
DiplomAnette Allas (õp Mati Mikalai), Sander Erik Ilves (õp Martti Raide)

III KURSUS, 11.-12. klass

I preemia – Tähe-Lee Liiv (prof. Ivari Ilja ja õp Marrit Gerretz- Traksmann)
II preemia – Sofia Khvichia (õp Marja Jürisson ja Age Juurikas)
III preemia – Marianne Liis Oissar (õp Mati Mikalai)
DiplomMargot Salumets (õp Reet Ruubel ja prof Peep Lassmann), Tiit Tomp (õp Martti Raide)

Žürii esimees Marko Martin:
Tänan kõiki osavõtjaid ning nende juhendajaid pühendumise ning ilusate hetkede eest muusikas! Indu, inspiratsiooni ja töökust edaspidiseks!
Tänan žüriiliikmeid Ülle Sisa (Georg Otsa nim Tallinna Muusikakool), Piret Habak (Tallinna Muusikakeskkool) ja Tanel Joamets (Heino Elleri Muusikakool), kellega koostöö laabus suurepäraselt. Suur tänu korraldajale sujuva ning abivalmis koostöö eest!

Kõik konkursi tulemused leiad siit.


Trompetiõpilaste saavutused rahvusvahelisel ja üleriigilisel konkursil!

TMKK trompetiõpilastel oli 2021 aasta kevade saabumise aeg sündmusterohke.

4.–6. märtsini toimus Lätis online formaadis rahvusvaheline konkurss „Wind Stars 2021“ kõigile puhk- ja löökpillierialade õpilastele eri vanusegruppides, algastmest gümnaasiumide või keskastme muusikakoolide viimase kursuseni.

Konkursi korraldasid Association Con Anima, Marupe Muusikakool ja konkursi direktor Spodris Kaćans.  Aavo Ots osales rahvusvahelise žürii töös ning žüriid tutvustavalt plakatilt saate näha osalenud riike.

Meie õpilaste tulemused:

Triin Ustav – vanusegrupp CII (õp Aavo Ots) I koht  

Eerik Bahovski – vanusegrupp CIII (õp Aavo Ots) II koht

Mattis-Johan Mere – vanusegrupp DI (õp Neeme Ots) I koht

Mehis Martin Ots – vanusegrupp DI (õp Neeme Ots) II koht  

Rauno Rüütelmaa – vanusegrupp DI (õp Aavo Ots) II koht

Mart Hakon Reinmets – vanusegrupp DII (õp Neeme Ots) II koht

Üleriigilise konkursi Parim noor instrumentalist finalistide tulemused: 

Triin Ustav  (V klass, õp Aavo OtsI koht

Eerik Bahovski  (VII klass, õp Aavo OtsIII koht

Konkursil saatis klaveril kõiki õpilasi Meeli Ots.

Palju õnne!

karogi_valstu_21

98D72BC7-7BA9-46D0-9A80-6D78132D0121


Aastate kolleeg 2021 on Kai Ratassepp!

Õnnitleme uut „Aastate kolleegi“, kelleks on meie klaveriõpetaja ja osakonnajuhataja KAI RATASSEPP!

„Aastate kolleegi“ tiitel omistatakse väärikale kolleegile, kelle tegevus toetab, inspireerib ja innustab meid kollegiaalses mõttes. Tiitlisaaja kuulutatakse välja Eesti riigi sünnipäevaaktusel. Meeneesemeks oli seekord hõbedast prees.

Selle austava tiitli varasemad kandjad :

2009. aastast: Reet Ratassepp ja Inga-Inna Puks
2010. aastast Anu Nahkur
2011. aastast Imbi Truija
2012. aastast Meeli Ots
2013. aastast Õilme Melliste
2014. aastast Reet Paju
2015. aastast Martti Raide
2016. aastast Mart Laas
2017. aastast Anne Salutee
2018. aastast Tiiu Peäske
2019. aastast Signe Hiis
2020. aastast Helina Eerik