Uudiste arhiiv

Laulupeotuli TMKK õuel 3. juulil!

Suvine suursündmus jõuab meie õuele!

Laulupeotuli liigub Tallinnas koolidesse, kus on oma muusikuteed alustanud tänased laulupeodirigendid, tänamaks nii oma õpetajaid. 3. juulil kell 16.30 jõuab laulupeotuli Tallinna Muusikakeskkooli õuele. Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land annab laulupeotule üle Tallinna Muusikakeskkooli direktorile Timo Steinerile. Tervituseks esinevad Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor ja kammerkoor Ingrid Kõrvitsa ning Janne Fridolini juhatusel.

Olete väga oodatud tuld tervitama ning oma koduseid laternaid laulupeotulega läitma!

Uudiseid konkurssidelt Leedus!

7.-9. juunini toimus Leedus, Kaunases II rahvusvaheline noorte muusikute konkurss “Trofeo Musicale 2019″ (klaver, viiul, puhkpill ja ansambel). TMKK-st osales kolm klaveriõpilast, kelle erialaõpetaja on Jekaterina Rostovtseva.
Melita Timoščuka V klassist saavutas II preemiaLorelei Tahk I klassist ja Annabel Sakkos IV klassist pälvisid diplomi. Kokku oli konkursil osalejaid 200, neist pianiste ligi 100 – Leedust, Lätist, Venemaalt, Valgevenemaalt, Poolast, Ukrainast ja Eestist.
Rohkem  informatsiooni leiab:  www.pirmamuzikos.lt,
Rahvusvaheline kitarristide konkurss-festival Leedus, Birštonases toimus  möödunud nädalavahetusel (14.–16. juunini)  10. korda.
Osalejaid oli  Leedust, Lätist, Poolast ja Valgevenest ja Eestist.  Žüriis olid Gerald Garcia (Inglismaa, Hong Kong), Dale Kavanagh (Saksamaa, Kanada), Thomas Offermann (Saksamaa).
Meilt osalesid 10. kl kitarriõpilased, kelle erialaõpetaja on Kirill Ogorodnikov.
Harald Trass saavutas 15-18-aastaste vanuserühmas esikoha ja Helin Hallik  III koha.
Palju õnne!

TMKK suvekool pianistidele!

Tallinna Muusikakeskkool kutsub klaveriõppureid ning -pedagooge osa võtma TMKK IX suvekoolist, mis toimub 21.-24. augustil 2019 Tallinnas, TMKK õppehoonetes Vabaduse pst 130.

Suvekoolis toimuvad:

• avatud tunnid, mille viivad läbi TMKK õpetajad  Piret Habak, Ene Metsjärv, Martti Raide, Johan Randvere, Marju Roots, Reet Ruubel, Elina Seegel,  Kersti Sumera

• improvisatsioonitunnid õpetaja Diana Kiiviti juhendamisel

• kontserdid ja kohtumisõhtud meie väljapaistvamate pianistidega, väljasõit Arvo Pärdi keskusesse.

Rohkem infot: www.tmkk.edu.ee/kontserdid-ja-projektid/

Suvekooli eestvedaja Johan Randvere  - suvekool@gmail.com, tel 56217479

Meie kooli õpilased edukad laulukonkurssidel!

Pühapäeval, 5. mail toimus Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis Eesti Meestelaulu Seltsi XI üle-eestiline poiste- solistide lauluvõistluse finaalkontsert, kus esinesid väga edukalt ka meie kooli poisid:

7-9 -aastased:

LAUREAAT Gregor Schweigert  (II klass), juhendaja Jaanika Kuusik
DIPLOM Alfons Väljamäe (I klass), juhendaja Jaanika Kuusik

kuni 16 – aastased häälemurde läbiteinud noormehed:

DIPLOM Silver Piiroja (VII klass), juhendaja Triin Ella

17-20- aastased:

DIPLOM Tõnis Sarap (X klass), juhendaja Triin Ella

Täpsemalt saab võistluse kohta lugeda www.emls.ee

4. mail toimus Harjumaa laululaps 2019 finaalkontsert, kus saavutas 10-12. aastate vanusegrupis II kohta Oskar Kiilberg (V klass), juhendaja Triin Ella. Lisaks osales võistlusel Helena Kaiv ( III klass), juhendaja Leiu Tõnissaar. Kontsertmeister oli  Katrin Peitre.

Palju õnne kõigile!

Edu konkursil Noor Helilooja 2019!

Möödunud laupäeval peeti  Heliloojate majas traditsioonilise konkursi  “Noor helilooja” finaali. Konkursile laekus 15 tööd, millest finaali pääses 11. Osaleda said kuni 23aastaste autorite teosed.

Konkursi võitjaks sai meie kooli XII klassi õpilane Anna-Margret Noorhani flöödile ja elektroonikale loodud teos “Flutonic distortion”. Juhendajaks Ülo Krigul.

Ka eelmisel aastal oli Anna-Margret sama  konkursi parimate heliloojate hulgas.

Sündmuste kohta saab lugeda rohkem:

kultuur.err.ee/939349/noore-helilooja-konkursi-voitis-anna-margret-noorhani

Palju õnne õpilasele ja õpetajale!

Kuulutame välja lisavastuvõtu I klassi õppeaastaks 2019/2020

Kandideerida saab üksikutele vabadele kohtadele järgmistel erialadel:

•          klaver, klavessiin

•          akordion

•          keelpillid (viiul, vioola, tšello, kontrabass, klassikaline kitarr)

•          puhkpillid (flööt, oboe, klarnet, fagott, saksofon, metsasarv, trompet, tromboon, tuuba);

•          löökpillid

Kontrabassi, puhkpillide ja löökpillide eriala õppimise alustamise vanus on individuaalne, see määratakse lapsevanema ja vastava eriala õpetaja kokkuleppel.

Kuni soovitud pilli õppimise alustamiseni on erialaõpe klaveripõhine.

Lisavastuvõtt I klassi toimub teisipäeval,  4. juunil 2019 alates kella 15-st.

Katsetele registreerida e-kirjaga tmkk@tmkk.edu.ee hiljemalt neljapäeval, 30.mail kell 15.00.

Registreerimisel lepitakse kokku lapse individuaalne vastuvõtukatsele tulemise kellaaeg. Registreerunuks loetakse õpilaskandidaadid, kelle puhul on kooli sekretärile esitatud järgmised dokumendid:

1. kirjalik vormikohane taotlus  (blankett kooli kodulehel);

2. sisseastuja isikut tõendava dokumendi (selle puudumisel sünnitunnistuse või -tõendi) ametlikult kinnitatud ärakiri või väljavõte;

Täiendav info: õppealajuhataja muusika alal Marja Jürisson – marja@tmkk.edu.ee,  tel 6 572 791, 56 915 122