Uudiste arhiiv

Muusikapäev muusikakeskkoolis!

Esimene aprill oli muusikakeskkoolis… muusikapäev. Selles mõttes päev nagu iga teine, sest iga päev ses helisevas koolis on muusikast kantud (ka puhke- ja pühade- ja eriolukordsed päevad) ja isegi meie unenägudel on mahe-maagiline muusikaline saade. Aga selle päeva hommikul laekus õpilaste e-postkastidesse üleskutse koduseks äkketteasteks! Laekus noot Beethoveni rõõmuoodiga, Suure Helilooja ümmarguse sünnipäeva tähistamiseks ja palvega see kodukontserdina keskpäeval esitada. Kas siis kodukondsetele, koertele-kassidele või kui neidki läheduses polnud, lihtsalt universumi kiituseks.

Ja tulemuseks laekus peaaegu lõputu rida väga armsaid-leidlikke koduseid musitseerimisi! Vaatad ja jäädki vaatama… J Paneme need kõik praegu üksteisele imetlemiseks-kiitmiseks välja ja meie videomeister Marek lubas järgmise nädala lõpuks ka ühe koondrea meisterdada mälestuseks ja kauni muusika ülistuseks!

Suur tänu kõigile, kes ideest kinni kahmasid ja noodid esituseks vormisid! Suur tänu ka algatajatele – meie õpilasesindusele ja huvijuhile!

photos.app.goo.gl/eVt9SDpZ2acrEMpJ8


Kooli toidupakk!

Hea lapsevanem!

Tallinna Muusikakeskkool soovib toetada majanduslikult keerulises olukorras olevaid õpilasi ja tagada neile toidupaki kättesaadavus.

1.    Tallinnas on tellitud toidupakkide kogused läinud väga suureks. Seetõttu soovib toitlustusfirma Daily meie kooli õpilastele järgmisel nädalal jagatavate toidupakkide arvu teada saada tänase ja homes päeva jooksul. Vastasel juhul ei suuda nad tagada tellimuse täitmist. Palun Tallinnas toidupaki soovijatel täita paki tellimisvorm hiljemalt reedel kell 14 -  forms.gle/fNm9fPzQ31NfcyXE7 Kes on juba jõudnud tellimisvormi täita, siis neil on tellimus kirjas. Vajadusel saab lisainfot meie kooli majandusjuhatajalt (Heiki Koov, heiki@tmkk.edu.ee, 56496271)

2.    Kes elavad väljaspool Tallinna ja soovivad väljaspool Tallinna toidupakki kätte saada, annavad oma soovist teada meie kooli sotsiaalpedagoogile (Maire Lilleberg, maire.lilleberg@tmkk.edu.ee, 58262552).

Toidupaki kättesaamine toimub isikut tõendava dokumendi alusel!


Äkketteaste 1. aprillil!

LUGU

Kuna aeg on tõsine, siis ristime tänase naljapäeva loomepäevaks ja korraldame õppepäeva selles rütmis. Silmasäde ja elurõõm on oluline säilitada ka keerulisematel aegadel, sestap on tänaseks muusikaliseks teemaks Beethoveni rõõmuood kuulsast üheksandast sümfooniast. Ühtlasi ka selleks, et traditsioonid sinise ekraani ees ei hääbuks ja Suure Meistri 250. sünnipäev saaks väärikalt tähistatud.

NOODID – kolm erinevat varianti

 • SOOLOPARTII KLAVERISAATEGA  – soolopillimängija (-laulja) võib lähtuda ainult soolopartiist, kui partii on ulatuselt liiga kõrge või madal, siis on soovitav seda oktaavi (või kahe) võrra vajalikus suunas transponeerida, hea oleks säilitada alghelistik – D-duur;  transponeeritavad puhkpillid saavad väikese tagasiteisendamisülesande, et samuti antud meloodiat võimalusel D-duuris mängida;
 • LIHTNE KLAVERISEADE – sobib eelkõige nooremale õpilasele, kui käsi ei ulata oktaave võtma, siis saab mängida ka unisoone;
 • KEERULISEM KLAVERISEADE – väljakutse ennekõike klaverieriala õpilastele.

MIDA SIIS ANTUD NOODIGA VÕIKS ETTE VÕTTA?

Täitsa vabad käed! Võid mängida algatuseks lihtsalt maha algusest lõpuni ja lõpust algusesse. Ja kui oled sellega juba rahul, siis kodu- ja veebikontsert alaku! Kui aga vaim on otsivam, võid mõelda etteantud teemast kui materjalist, millele kujundada oma improvisatsioon. Kuidas kõlaks see meloodia siis, kui õues sajab õhkõrna lumeudet, või  tipsib peenikest sadu. Või käänduks see viis pöörakse tantsuks või õhkuks lõputuks igatsuseks? Variante on miljoneid

KONTSERT JA SALVESTUS

Võimalusel salvesta oma esitus ning saada see keskkonna wetransfer.com kaudu meiliaadressile video@tmkk.edu.ee. Paneme üksikesitustest kokku tervikliku video, mis jääb erakordseks mälestuseks sellest eriolukorrast. Videot saates annad ühtlasi nõusoleku seda videoklipis kasutada. Nooremate klasside õpilaste puhul palume lapsevanemate abi, et noor muusik noodi kätte saaks, ja ka salvestamisel. Salvestamine ja saatmine ei ole kohustuslik.

Äkketteastes võiks aga küll kõik viimseni osaleda, kujutledes selle paari minuti jooksul, et tema publikuks on terve universum ja ta osaleb ühisettekandes selle universumi kõige toredama seltskonnaga – koolikaaslastega Tallinna Muusikakeskkoolist.


Koduõppe periood pikeneb!

Distantsõppeperiood muusikakeskkoolis pikeneb kuni uute korraldusteni. Koolivaheaja kuupäevad aprillis jäävad paika. Eksamite korralduse kohta anname infot järgmisel nädalal kirjalistides ja stuudiumis.


Oluline info seoses vastuvõtuga!

Head sisseastujad  ja lapsevanemad!
Seoses eriolukorra jätkumisega aprillikuus ei toimu seni planeeritud vormis ja aegadel I klassi ja täiendava vastuvõtu (II–X klassi) konsultatsioonid ja katsed. 
Anname täpsemat infot esimesel võimalusel. Jälgige kooli kodulehte!

ERIOLUKORRA JUHISED

ÜLDINE INFO

 • Kool on suletud 16. märtsist vähemalt 29. märtsini!
 • Vähemalt kaks nädalat töötab kool distantsõppel, st kontakttunde ei toimu. Keelatud on kutsuda õpilasi tundideks õpetaja koju või minna õpilase juurde koju. Samuti ei tohi teha kontakttunde  mingis muus asukohas.
 • Distantsõpe toimub järgides tavapärast tunniplaani.
 • Õppetöö mudilaste muusikastuudios ei toimu.
 • Kõik avalikud kontserdid jäävad ära kuni 1. maini (ka klassikontserdid).
 • Tugispetsialistid nõustavad telefoni ja e-kirja teel. Kontaktid on kodulehel.
 • Seoses kooli sulgemisega järgmiseks kaheks nädalaks pakub kooliõde võimalust telefonikonsultatsioonideks.  Helistada võib telefonil 56200155 kella 8:30-16:30. Kirjadele vastab aadressil: inga.raudsepp@kth.eeLoe lisaks: https://www.who.int/news-room/q-a-detail/q-a-coronaviruses

KOOLIHOONED

 • Kõik koolihooned on suletud 16. märtsist vähemalt 29. märtsini. Uksed on lukus!
 • Peamaja on laupäeval, 14. märtsil avatud 9.30 – 16! Palun võtke kaasa pillid ja distantsõppeks vajalikud materjalid!
 • B-maja on avatud sellel laupäeval ja pühapäeval (14. ja 15. märtsil) vastavalt tavapärasele graafikule. Palun võtke kaasa pillid ja distantsõppeks vajalikud materjalid!
 • Õpilaskodu on samuti suletud alates esmaspäevast, 16 märtsist. Õpilastel lahkuda viivitamatult, esimesel võimalusel. Õpilaskodu avamisest teavitatakse.
 • Õpperuumid TÕNISMÄEL on suletud samuti alates esmaspäevast.

NB! Kontaktõppetöö lõpeb ära tänase päevaga (reede, 13. märts), nädalavahetusel majad avatud ainult asjade võtmiseks! Harjutamist kooliruumides ei toimu!

INFO LIIKUMINE

 • Info liikumine õpetajate ja juhtkonna vahel.

1) KLASSI- JA RÜHMATUNDIDE tegevusi jälgivad õppealajuhatajad Stuudiumi kaudu koostöös õppenõustajaga. Tehnilist tuge pakub haridustehnoloog Kristi Veinberg, kristi@tmkk.edu.ee, tel. 56211964

 • 2) INDIVIDUAAL– JA ANSAMBLITUNDIDES kasutatavad õppevormid on videotund (skype, nutitelefon tahvelarvuti), tund telefoni vahendusel jms. Soovitavalt kasutada ka Stuudiumi juhiste andmiseks. Küsimuste korral pöörduda õppealajuhataja Marja Jürissoni poole.  Soovitame osakonnalistide kaudu jagada häid kogemusi, kuidas distantsõpet läbi viia.

3) KOLLEKTIIVIDE töö käib vastavalt kollektiivijuhi korraldustele.

 • ÕPETAJAD, KOOLITÖÖTAJAD JA ÕPILASED: Distantsõppe ajal on kohustuslik jäglida elektroonilisi infokanaleid (Stuudium, e-kiri, koduleht, kooli facebook).
 • Kui töötaja haigestub distantsõppe ajal, siis teavitab koheselt otsest juhti. Koos otsustatakse edasised tegevused.
 • Kui õpilane haigestub distantsõppe ajal, teavitab ta sellest klassijuhatajat ja individuaaltundide õpetajaid.

Tekkinud küsimuste puhul pöörduge kooli juhtkonna poole ja olge hoitud!


Konkursitulemusi Vilniusest ja Tartust!

19.–21. veebruarini Vilniuses toimunud IV rahvusvahelisel Sigitas Silinskase nimelisel kitarrikonkursil saavutas XI kl õpilane Harald Trass, õp Kirill Ogorodnikov   16–19aastaste mängijate vanuserühmas III koha.
Selles vanuserühmas oli tegemist kahevoorulise konkursiga, lõppvooru pääses viis mängijat.
Konkurss toimus viies vanuserühmas, osalejad olid Valgevenest, Venemaalt, Lätist, Leedust, Eestist ja Poolast.
Rohkem infot konkursi kohta:
***
29. veebruaril toimus Tartu I Muusikakoolis traditsiooniline Eesti noorte metsasarvemängijate konkurss.
Esineti viies erinevas vanuserühmas, züriisse olid palutud kõik õpetajad, kes konkursile olid saabunud.
Meie koolist oli osalemas neli metsasarve eriala õpilast, kes kõik saavutasid auhinnalised kohad:
I vanuserühm  (kuni 9-aastased):
Illimar Mölder, I klass  -   II koht
Loone Krigul, III klass -     II koht
III vanuserühm ( 12- 13- aastased)
Henri Samuel Evert, VI klass  -    III koht
V vanuserühm ( 16-19-aastased):
Nikita Matsuk, X klass  -   II koht
Kõikide meie kooli mängijate erialaõpetaja on Kalle Koppel.
Palju õnne!