Uudiste arhiiv

Aastate Kolleeg 2019 on Signe Hiis

Alates 2009. aastast on Eesti sünnipäeva aegu olnud tavaks kuulutada välja Aastate Kolleeg. Sel aastal nimetati sellesse väärikasse ritta meie kontsertmeister Signe Hiis. Õnnitleme!
Lühike iseloomustus:
„Ta pole kunagi olnud õpetaja, aga tema mõju õpilastele ja kolleegidele on igati õpetajavääriline. Sadadele noortele muusikutele sütitav, toetav lavapartner, kolleegidele mõistev, toetav, järelemõtlik ja konstruktiivne. Ta mäletab ja peab meeles kõikide kolleegide tähtpäevi, rääkimata õpilaste omadest. Ta ei räägi palju, aga kui ütleb, siis on iva sees ja asi läbimõeldud.“

029A2646_copy

Uudiseid piirkondlikelt konkurssidelt “Parim noor instrumentalist 2019″ ja vabariiklikult instrumentaalkontserdi konkursilt Narvast!

Viimase nädala jooksul on aset leidnud mitu meie õpilastele edukat ja olulist konkursisündmust:
1) Flöödi, klarneti ja saksofoni piirkondlikud konkursid “Parim noor instrumentalist 2019”
Flöötide konkurss toimus 9. veebruaril meie kooli aulas. Meie koolist oli osalemas kolm õpilast, kes kõik said zürii poolt esiletõstetud:
Diplom I vanuserühmas:
Liisi Pajus, III kl, õp Mari-Liis Vihermäe, km Jana Peäske
III koht III vanuserühmas:
Lisell Tamm, VIII kl, õp Mari-Liis Vihermäe, km Jana Peäske
I koht III vanuserühmas:
Susanne Rull, IX a kl, õp Raivo Peäske, km Jana Peäske

Suur tänu konkursi korralduse meeskonnale: Jana Peäske, Mari-Liis Vihermäe, Mihkel Peäske, Heiki Koov, Irina Latõšova!

Klarnetite piirkondlikku konkurssi peeti samuti 9. veebruaril Saue Muusikakoolis.
Meilt osales kaks mängijat:
II koht I vanuserühmas:
Aksel Karu, IV kl, õp Vahur Vurm, km Meeli Ots
I koht I vanuserühmas:
Pärtel Põldvee, IV kl, õp Vahur Vurm, km Meeli Ots

Saksofoni piirkondlik konkurss toimus 17. veebruaril Saku Muusikakoolis
II koht IV vanuserühmas:
Joonas Neumann, VIII kl, õp Olavi Kasemaa, km Meeli Ots

2) 15.–17. veebruarini toimus Narvas XIII vabariiklik pianistide instrumentaalkontserdi konkurss. Tegu on ainulaadse vormiga konkursiga, kus II voor toimub Narva sümfooniaorkestri saatel kultuurikeskuse Geneva avaras saalis.
Sel korral osales meie koolis VI kl õpilane Jana Potštarjova, õp Marja Jürisson.
III vanuserühmas saavutas ta esikoha ja sai esineda ka ka konkursi lõppkontserdil.
Palju õnne ja edaspidist jõudu kõigile!

Kaunite Kunstide Kooli nimekonkurss!

Tallinna Muusikakeskkooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Balletikooli baasil luuakse lähiaastail ühendkool, mis ühe asutusena tegutsedes ühendab endas kutseõppeasutuse ja gümnaasiumi. Kaunite Kunstide Kool on selle õppeasutuse esialgne töönimi, kuid 2019. aastal valitakse ühendkoolile uus nimi.

Kõik nimekonkursiga seotud info leiad allolevalt lingilt:

www.hm.ee/et/KKK-nimekonkurss?fbclid=IwAR2FErBDY3459l4TKOkUoMma8nq07noeQ8FVIdVmfBoVF3-zYg0ktHftE7Q

Toimus pianistide koolidevaheline konkurss!

25.–26. jaanuaril toimus meie aulas järjekordne pianistide koolidevaheline konkurss. Osalemas olid mängijad Otsa-koolist, Elleri-koolist ja TMKK-st, kokku 30 pianisti.
Mängijaid kuulas zürii, kus kõikide koolide esindajad: Ia Remmel (Otsa-kool); Jaan Kapp (Elleri-kool) ja Mati Mikalai (TMKK).
Meilt oli laval üksteist pianisti 9.–12. klassini, kes kõik pälvisid zürii tunnustuse:

IX klass, I kursus

Karl Johan Nutt
, õp Anne Sarrap, Ivari Ilja
Susanna Liisa Onoper, õp Ira Floss
Konkursi kõiki tulemusi saab näha:
sise.tmkk.edu.ee/wp-content/uploads/2019/01/Kaveri-eriala-koolidevaheline-konkurss-2019.pdf

Palju, palju õnne!

Sel nädalal toimub koolidevaheline pianistide konkurss!

25. ja 26. jaanuaril on TMKK aulas toimumas pika traditsiooniga sündmus klaverimängijatele – koolidevaheline pianistide konkurss. Osalevad TMKK, Tallinna Georg Otsa nim Muusikakooli ja Tartu Heino Elleri nim Muusikakooli noored pianistid, kokku üle 30 mängija.
Niisuguste muusikaliste kokkusaamiste ajalugu ulatub eelmise sajandi 60-aastate lõppu. Sest peale on traditsioon kestnud, kusjuures konkursi korraldamise rütm käib koolist kooli.

Otselink konkursi lehele.

Lisanne Rull saavutas II preemia rahvusvahelisel konkursil!

Sügisel toimunud  onlinekonkursil  the North International Music Competition  saavutas IX kl harfineiu Lisanne Rull, kelle erialaõpetaja on Eda Peäske, oma vanusekategoorias II preemia.

Konkurss toimus kolmandat korda, osalejaid oli 43-st riigist.

Konkursil saavad osaleda  erinevad orkestripillid ja vokalistid, seda korraldatakse  nii solistidele kui duodele  üheteistkümnes vanusekategoorias.

Tulemusi  ja infot saab näha siit:
www.northcompetition.com/autumn-competition-2018/

Palju õnne!