Uudiste arhiiv

Konkursiuudised Veneetsiast!

16.-21.maini toimus Veneetsias  5. rahvusvaheline pianistide konkurss “Citta di San Dona di Piave”.
Kadri Meitus, IV klassist, õpetaja Jekaterina Rostovtseva, saavutas  III preemia oma vanusegrupis, kus osales 21 mängijat.
Konkursil osales kokku umbes 200 pianisti 26 riigist. 5-liikmelisse žüriisse kuulusid tuntud muusikud ja pedagoogid Soomest, Venemaalt, Saksamaalt ja Inglismaalt. Zürii esimees oli Igor Lazko (Venemaa).

Konkursi kohta saab infot:

pianoconcorsosandona.jimdo.com/

Palju õnne!

Kadri meitus

Kooli külastas klaverimeister Jaapanist!

Kooli aula Shigeru Kawai klaver sai täna tunda tõelise meistri kätt. Kohale sõitis klaverimeister otse Jaapanist – TAKANORI OTAKE, kelle põnevat tööprotsessi said jälgida ka meie kooli klaverihäälestajad.

Toimus metsaviktoriin 2017!

8. klassi 15 õpilast võtsid mai alguses osa metsaviktoriini 2017 e- viktoriinist. Arvestus oli klassipõhine, kuid iga õpilane sisestas vastused e- keskkonda eraldi.

5.-9. klassi vanuserühmas osales 333 klassi. Tallinna koolide arvestuses saavutas kõrgeima, 87. koha muusikakeskkooli 8. klass.

Kiitus õpilastele!

Kuueteistkümnenda RMK metsaviktoriini 2017 tulemused on:

loodusegakoos.ee/metsakool/metsaviktoriin

Anastasia Šepilenko kaks edukat konkurssi!

Laulmise eriala X klassi õpilane Anastasia Šepilenko (õp Triin Ella) osales edukalt kahel rahvusvahelisel konkursil:

30.04 toimus Lindakivi kultuuurikeskuses rahvusvaheline konkurss “Narva Kevad 2017″. Võisteldi erinevates vanuseastmetes ning erinevates žanrites. Zürii oli kõrgetasemeline  ja rahvusvaheline. Hinnati 100 punkti süsteemis, sõltumata instrumendist või žanrist. Anastasia pälvis 90 – 94 punkti ning saavutas üldarvestuses II koha. Anastasiat saatis klaveril Katrin Peitre.

Pühapäeval, 7. mail toimus samuti Lindakivi keskuses konkurss: “Balti Kevad. Tallinn. Mai 2017.”

Ka seal olid võistlustules erinevate valdkondade noored artistid. Anastasia saavutas samasuguse hindamissüsteemi alusel I koha. Anastasiat saatis klaveril meie kooli õpilane Aleksandra Serebrjakova.
Õnnitlused!

18450001_2083308131896052_1652900530_n    unnamed

Konkursiuudised Vologdast!

Klaveriduo Argo&ArkoArgo Jentson ja Arko Narits, kelle juhendaja on Natalia Sakkos, võitis IV koha ja diplomandi nimetuse X  A. Bakhchievi nimelisel ülevenemaalisel avatud konkursil klaveriduodele “Kahekesi klaveri taga”. Nad said ka eripreemia Erkki-Sven Tüüri sonatiini esituse eest. Ainsate diplomandidena laureaatide kõrval paluti neil esineda konkursi lõppkontserdil, kus nad esitasid väga menukalt  Rahmaninovi Skertso.

Konkurss toimus 29.04-03.05 Venemaal Vologda linnas.

Konkursil osales 54 ansamblit erinevates kategooriates kogu Venemaalt, Eestist ja Poolast.

Tallinna klaveriduole  Natalia Sakkos-Toivo Peäske  anti üle Radio Rossija diplom truuduse eest klaveriduos musitseerimise traditsioonidele.

20170507_230223

Palju õnne!

Toimus Nõmme koolide vaheline mälumäng

21. aprillil toimus Kivimäe koolis iga-aastane Nõmme koolinoorte vaheline mälumäng. Meie kooli esindas seekord segavõistkond 9.- 8. klassidest, kuhu kuulusid:

Grete Eliise Kask

Oliver Vilu

Anna Lotta Karu

Triin Veissmann.

Otsustavas voorus saavutasid nad IV koha.

Targemaks said kõik ja torti pakuti ka.

Ingliskeelsed muusikaesitlused 8.klassilt

Nagu juba traditsiooniks saanud toimus ka tänavu TMKK aulas 8. klasside ingliskeelsete muusikaesitluste kuulamine.

Oma keelegruppi esindasid neljapäeval, 27.04.2017 õpetaja Lennart Kohala õpilased:

Anna Lotta Karu: Materials for Making String Instruments;

Helin Hallik: Brazilian Music;

Tuule-Helin Krigul: Musical Notation;

Lilit Laas: Music and Emotions.

Samuti astusid üles õpetaja Viire Tiiriku õpilased:

Margot Salumets: The story behind Liszt’s unheard opera;

Triin Veissmann: Speak out; Iris Eva Aabloo:

John Luther Adams.

Kõik esitlused olid väga huvitavad ning leidsid 7.-8.kl õpilaste poolt sooja vastuvõtu.