Uudiste arhiiv

Uudiseid klaveri- ja kitarrikonkurssidelt!

On heameel teatada meie õpilaste edukatest esinemistest konkurssidel:

2. aprillil toimus Soomes, Helsingis The 1st WPTA Finland International Piano Competition.
Klaveri eriala õpilane Viola Asoskova X klassist, õp Jekaterina Rostovtseva ja prof Peep Lassmann saavutas oma vanusegrupis II preemia. Tegu on esmakordselt korraldatava online klaverikonkursiga, mida organiseeris WPTA (World Piano Teachers Association) Finland ühing. Võitjaid valiti videosalvestuste põhjal. Kokku osales konkursil 122 osavõtjat 20 riigist. Konkursi züriisse kuulusid tuntud pedagoogid ja pianistid.
Täpsemalt saab lugeda siit www.wpta.info/finland/ipc/

30. märtsil toimus Tallinna kitarriõpilaste konkurss, kus meie kooli esinejatel oli rida õnnestumisi:
I vanuserühm:
I koht ja diplom väga ilusa ja ilmeka mängu eest:
Rebeka Kaukver, II klass, õp Sulo Kiivit
II koht: Kristof Rull, I klass, õp Robert Jürjendal

II vanuserühm:
II koht: Ruubert Teder, II klass, õp Robert Jürjendal
III koht: Gert Roost, IV klass, õp Robert Jürjendal
III koht: Aleksander Babkin, IV klass, õp Sulo Kiivit

III vanuserühm:
II koht ja diplom pala “Muusikamees” värvika esituse eest: Oskar Kiilberg, V klass, õp Sulo Kiivit

IV vanuserühm:
I koht: Liis Maria Simm, VII klass, õp Sulo Kiivit

Palju-palju õnne!


Suurepärased tulemused rahvusvahelistel konkurssidel Itaalias Tevisos, St Peterburgis, Kohtla-Järvel ja Tallinnas!

On rõõm teada anda meie kooli õpilaste edukast esinemisest neljal rahvusvahelisel konkursil!

Itaalias Trevisos toimus 22.03-31.03 XI rahvusvaheline konkurss”Giovani Musicisti – Città di Treviso”, milles osales 248 noort muusikut 24-st riigist. Meie õpilased olid edukad. Oma kategoorias saavutas I koha vioolamängija Oliver Vilu, õp Kristiina Välja, kontsertmeister Natalia Sakkos, tšellist Teodor Juko Hiiemaa saavutas II koha, õp Mart Laas, kontsertmeister Natalia Sakkos ja klaveriduo Argo&Arko-Argo Jentson ning Arko Narits saavutas I koha. Duot juhendas Natalia Sakkos.

narits    Hiiemaa   Vilu

 

 

Viiuldaja Katariina Tammemägi (VIII klassist) osales VIII Georgi Sviridovi nimelisel rahvusvahelisel noorte interpreetide  konkursil, mis toimus Sankt Peterburgis 24-30. märtsini. Konkursil osales 200 noort instrumentalisti kolmes erinevas vanuserühmas. Katariina osales II vanuserühmas, kus konkureeris 29 noort viiulimängijat. Osalejaid oli 46-st linnast – enamasti Venemaalt (Sankt Peterburgi ja Moskva Muusikakeskkoolid) ja Valgevenest, Kasahstanist, Ukrainast, Mongooliast, Hiinast, Eestist ja Belgiast. Katariina Tammemägi, õp Raeli Florea, km Kai Õunapuu  pälvis kõrgetasemelisel konkursil diplomi.

26.-30.03.2019 toimus Kohtla-Järve Kultuurikeskuses XIV rahvusvaheline laste- ja noorte akadeemilise vokaali konkurss VIRU OOPER. Kahevoorulises konkursil osales kokku u. 50 lauljat( Lätist, Leedust, Valgevenest, Moskvast ja Sankt- Peterburgist) neljas vanusegrupis. Meie kooli 11.klassi õpilane Annaliis Telgmaa  esines suurepäraselt ja võitis II koha koos laureaaditiitliga,  lisaks ka eripreemia oma maa helilooja laulu esitamise eest (Lepo Sumera “Tähed”). Tema vanusegrupis osales 17 lauljat, esikoha võitis Riia neiu Estere Katrina Pogina.

Teda toetasid konkursil erialaõpetaja Kädy Plaas-Kala ning kontsertmeister Katrin Peitre.

25. korda toimunud rahvusvahelisel konkursil “Trompetitalendid”, mis toimus 31. märtsil EMTA kammersaalis, osalesid edukalt meie trompetiõpilased:

III vanuserühm (12–13aastased)
diplom: Eerik Bahovski, õp Aavo Ots, km Meeli Ots

IV vanuserühm (14–16aastased)
II koht: Mehis Martin Ots, õp Aavo Ots ja Neeme Ots, km Meeli Ots
II koht: Rauno Rüütelmaa, õp Aavo Ots, km Meeli Ots
diplom: Mattis Johan Mere, õp Aavo Ots ja Neeme Ots, km Meeli Ots

V vanuserühm (17–20aastased)
III koht: Mart Hakon Reinmets, õp Aavo Ots ja Neeme Ots, km Meeli Ots

Palju-palju õnne kõigile!


Meie õpilaste tulemusi konkursilt “Parim noor instrumentalist 2019″

Kahel viimasel nädalavahetusel on toimunud seekordse konkursi  viimased vabariiklikud finaalid. Saadan ülevaate meie kooli õpilaste saavutustest:
Trompeti eriala
II vanuserühm:

Eripreemia artistliku esituse eest
Eerik Bahovski, õp Aavo Ots km Meeli Ots

IV vanuserühm

II koht:
Mehis Martin Ots,  õp Neeme Ots km Meeli Ots
Rauno Rüütelmaa, õp Aavo Ots km Meeli Ots

Diplom:
Walter Mägimets, õp Aavo Ots km Meeli Ots

EMTA üliõpilaste preemia:
Mehis Martin Ots

Klavessiini eriala: 

IV vanuserühm

II koht:
Lili Talimaa, õp Reinut Tepp

Klaveri eriala

vanuserühm A kategooria

I koht: 
Ingmar Poll,  õp Kai Ratassepp

II vanuserühm A kategooria

I koht ja eripreemia  uudisteose ettekande eest:
Mikk Mälgand,  õp Martti Raide

II koht:
Grete Allas,  õp Kai Ratassepp
Mia Simona Kaivo,  õp Kai Ratassepp

III koht:
Kärt Mikalai,  õp Marja Jürisson

Diplom:
Stig Sebastian Kari,  õp Kai Ratassepp

III vanuserühm A kategooria
I koht ja eripreemia uudisteose ettekande eest: 
Kristina Polov, õp Kai Ratassepp

I koht, eripreemia uudisteose eest ja EMTA üliõpilaste preemia:
Jana Potštarjova, õp Marja Jürisson

II koht
Maria Helena Saar, õp Martti Raide

III koht:
Eke Herman Paidra, õp Marju Roots
Diplom:
Andre Laikre, õp Kersti Sumera

IV vanuserühm A kategooria

I koht:
Carita Irjas,  õp Martti Raide

II koht:
Pipi Õun, õp Marja Jürisson
Anette Allas, õp Mati Mikalai

III koht:
Hans Matthias Kari,  õp Kai Ratassepp
Roberta Uusmaa,  õp Kai Ratassepp

Diplom:
Mattias Heina,  õp Kersti Sumera
Linda Teemägi
,  õp Ira Floss

EMTA üliõpilaste preemia:
Gustav Talmar, õp Ira Floss

V vanuserühm A kategooria

I koht, eripreemia uudisloomingu ettekande eest ja EMTA üliõpilaste preemia:
Theodor Teppo,  õp Age Juurikas

III koht
Iris Kask,  õp Ira Floss

Konkursi Parim noor instrumentalist 2019 kõik tulemused leiab:
muusikakoolid.ee/index.php?valik=sisu&sisutekst=59
Palju õnne!

Emakeelepäev 2019

Teatavasti on 2019. aasta kuulutatud eesti keele aastaks. Nimetatud tähtpäeva raames otsustasime emakeelepäeva puhul korraldada sel aastal etteütluse kirjutamise võistluse, et selgitada välja meie kooli parimad. Õpilastega kohtusid kirjanik ja tõlkija Indrek Koff ning Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja Katrin Hallik.

Parimad emakeelepäeva etteütluse kirjutajad

V klassis - Alise Tepp
VI klassis - Jana Potštarjova
VII klassis - Dagmar Heleen Pae, Maia Mägi, Pipi Õun
VIII klassis - Anette Allas
IXa klassis - Albert Leppik
IXb klassis - Tiit Tomp
X klassis - Hanna Maria Semper
XI klassis - Marta Mägimets
XII klassis - Lisa Gabriela Metsala

Tublid olid veel

V klassis - Rian Peeter Kaarelson
VI klassis - Kirsi Talimaa
VII klassis - Athena Kooser, Kadri-Karoliina Tralla, Liis Maria Simm, Roberta Uusmaa
VIII klassis - Maria Tepp, Triin Alender
IXa klassis - Susanne Rull, Elbe Reiter
IXb klassis - Kätri Kiilberg
X klassis - Triin Veissmann
XI klassis - Rita Iris Loonde
XII klassis - Emma Jõgi


Tublid saavutused poiste-solistide konkursil Põhja-Eesti poolfinaalis!

Möödunud nädalavahetusel, 16.–17. märtsil  toimus Nõmme Majas Eesti Meestelaulu Seltsi XI üle-eestiline poiste- solistide lauluvõistluse Põhja- Eesti poolfinaal, kus esinesid väga edukalt ka meie kooli poisid:

7-9aastased:
I koht Gregor Schweigert  (II klass) juhendaja Jaanika Kuusik
III koht Alfons Väljamäe (I klass) juhendaja Jaanika Kuusik

12aastased ja vanemad poisid kuni häälemurdeni:
eripreemia Cedrik Sebastien Mäeväli (VI klass) juhendaja Kaja Post (RO Estonia poistekoor)

kuni 16aastased häälemurde läbiteinud noormehed:
I-II koht Silver Piiroja (VII klass) juhendaja Triin Ella, km Katrin Peitre

17-20aastased:
II-III koht Tõnis Sarap (X klass) juhendaja Triin Ella, km Katrin Peitre

Lisaks tegid võistlusel hea esinemise Oskar Kiilberg (V klass) ja Alan Sakson (XI klass), juhendaja Triin Ella.

Kõik esikolmikusse  jõudnud poisid pääsesid edasi finaali, mis toimub 5. mail Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis.

Palju õnne!


Con Fantasia 2019 tulemused

Tulemused

I vanuserühm

 

I koht:

 

Kristof Rull, I kl, õp Robert Jürjendal
Ruubert Teder, II kl, õp Robert  Jürjendal
Laura Adele Siitan, III kl, õp Pille Tralla, km Signe Hiis
I klassi poiste ansambel:  Aleksander Matesen, Ingmar Poll, Kristof Rull, Karl Aleksander Siitan, Henri Johan Žigurs, Oskar Lukas Trass, Mihkel Velmet

 

I koht ja eripreemia mõnusa lavalise oleku eest: Karl Aleksander Siitan, I kl, õp Mart Laas, km Signe Hiis

 

I koht ja eripreemia julge poognakasutuse eest: Emilia Toomla, I kl, õp Pille Tralla, km Signe Hiis

 

I koht ja eripreemia eredate karakterite eest: Mirell Maripuu, I kl, õp Piret Habak

 

I koht ja eripreemia eredate karakterite eest: Gregor Schweigert, II kl, õp Piret Habak

I koht ja eripreemia ilusa tooni eest:  Loone Krigul, II kl, õp Kalle Koppel, km Meeli Ots

 

I koht ja eripreemia instrumendi mitmekülgse valdamise eest: Kaspar Tolli, II kl, õp Marju Roots

 

I koht ja eripreemia elava esituse eest: Iiris Villems, II kl, õp Pille Tralla, km Signe Hiis

 

I koht ja eripreemia mõnusa lavalise oleku eest: Nora Roonet, III kl, õp Elina Seegel

 

I koht ja eripreemia silmapaistva esituse eest: Anna Katarina Tralla, III kl, õp Pille Tralla, km Signe Hiis

II koht:

Gabrielle Mai, I kl, õp Raeli Florea, km Riina Joller
Eliise Lauringson, I kl, õp Ardo Västrik, km Signe Hiis
Adele Välja, I kl, õp Kaido Välja, km Lea Leiten
Marion Kaljuste, I kl, õp Piret Habak
Hansen Pahla, I kl, õp Marrit Gerretz-Traksmann
Kaspar Gross, II kl, õp Marrit Gerretz-Traksmann
Aksel Järvelaid, II kl, õp Raeli Florea, km Riina Joller
Agu-Ergav Laasi, II kl, õp Mart Laas, km Signe Hiis
Brigitta Osman, II kl, õp Mart Laas, km Signe Hiis
Aleksandra Massalski, II kl, õp Merje Roomere, km Kai Õunapuu
Margareth Truve, II kl, õp Pille Tralla, km Signe Hiis
Helena Kaiv, III kl, õp Niina Murdvee, km Kai Õunapuu
Anny-Laura Lauringson, III kl, õp Merje Roomere, km Kai Õunapuu
Gerda Liisi Villems, III kl, õp Raeli Florea, km Kai Õunapuu

II koht ja eripreemia lavalise südikuse eest: Marta Meibaum, II kl, õp Tiiu Peäske, km Kai Õunapuu

Publikupreemiad:

Iiris Villems
Loone Krigul
Anna Katarina Tralla
I klassi poiste ansambel

 

II vanuserühm

I koht:

Jaagup Piirsalu, IV kl, õp Ardo Västrik, km Signe Hiis
Marii Heleen Matesen, IV kl, õp Piret Habak
Annabel Sakkos, IV kl, õp Jekaterina Rostovtseva
Leelo Treumann, IV kl, õp Kersti Sumera
Jessica Marie Elken, V kl, õp Marja Jürisson
Lola Mari Laas, V kl, õp Mart Laas, km Signe Hiis
Kadri Meitus, VI kl, Jekaterina Rostovtseva
Gustav Talmar, VI kl, õp Ira Floss
Ansambel  Brigitta Siimer, Marite Telgmaa, Eva Ausmees, Vestna Safarova, õp Niina Murdvee

I koht ja eripreemia virtuoosse ja karakteerse esituse eest: Kärt Mikalai, IV klass, õp Marja Jürisson

I koht ja eripreemia südamega musitseerimise eest: Vestna Safarova, V kl, õp Niina Murdvee, km Kai Õunapuu

I koht ja eripreemia särava staccato eest: Marite Telgmaa, VI kl, õp Niina Murdvee, km Kai Õunapuu

I koht ja eripreemia kauni vibraato eest: Brigitta Siimer, VI kl, õp Niina Murdvee, km Kai Õunapuu

I koht ja eripreemia hingematva esituse eest: Marie Välja, VI kl, õp Mart Laas, km Signe Hiis

I koht ja eripreemia  särava ja kindla esituse eest: Fiona Babkina, VI kl, õp Jekaterina Rostovtseva

I koht ja eripreemia osava pedaalikasutuse eest: Andre Laikre, VI kl, õp Kersti Sumera

I koht ja eripreemia klassikalise stiili hea tunnetuse eest: Jana Potštarjova, VI kl, õp Marja Jürisson

Publikupreemiad:

Andre Laikre
Marite Telgmaa
Doris Ikla
Ansambel koosseisus:  Lene Tõnissaar, Mio Iida, Kati Marii Sarv, Alise Tepp, Merili Tamm

II koht:

Maria Martin, IV kl, õp Mart Laas, km Signe Hiis
Iris  Teemägi, IV kl, õp Leho Karin, km Martti Raide
Doris Ikla, IV kl, õp Elina Seegel
Karmen Pajo, IV kl, õp Marju Roots
Gert Roost, IV kl, õp Robert Jürjendal
Pärtel Põldvee, IV kl, õp Vahur Vurm, km Meeli Ots
Merili Tamm, VI kl, õp Leho Karin, km Martti Raide
Ansambel koosseisus:  Iris Teemägi, Carola Mosca, Merili Tamm, õp Leho Karin
Ansambel Hanna-Lore Kuuseväli, Reti Neenu Juksaar, õp Merje Roomere
Ansambel  Lene Tõnissaar, Mio Iida, Kati Marii Sarv, Alise Tepp, , Merili Tamm, õp Elo Tepp

II koht ja eripreemia hea polüfooniatunnetuse eest: Rian Peeter Kaarelson, V kl, õp Piret Habak

II koht ja eripreemia julge esituse eest: Eva Ausmees, VI kl, õp Niina Murdvee, km Kai Õunapuu

II koht ja eripreemia  tundliku ja kujundliku mängu eest: Eke Herman Paidra, VI kl, õp Marju Roots

II koht ja koosmängu  eripreemia: Lene Tõnissaar, Mio Iida, Kati Marii sarv, Alise Tepp, Maria Helena Saar, õp Elo Tepp

 

Otsuseid tegi EMTA üliõpilaszürii koosseisus:

I vanuserühm:

Minna Kukko
Georg Maaten
Karmen Urb
Kristjan Rudanovski
Johannes Ruotsalainen
Ilona Dudnik

II vanuserühm:

Kati Meibaum
Karolina Žukova
Amalia Tšittsjan
Leo Dubovski

I ja II vanuserühm:

Valentina Vaab
Olga Kudajeva

 

Tänud abilistele:
Mia Simona Kaivo, Mirtel Velström, Miri Metiis Kuusk, Helin Koel –III klass
Liis Marie Alt, Laureen Nilisk, Cedric Sebastien Mäeväli, Kirte-Lee Keskel, Markus Aleksander Dreifeld – VI klass

Õpetajad ja töötajad:
Raeli Florea, Mart Laas, Meeli Jõgiste, Irina Latõšova, Heiki Koov, Tiia Mets


Puhkpillimängijate tublid tulemused vabariiklikel konkurssidel!

Eelmisel reedel ja laupäeval, 15. ja 16. märtsil peeti Otsa-koolis traditsioonilist puhkpillide koolidevahelist konkurssi kus osalemas olid TMKK, Otsa-kooli ja Elleri-kooli õpilased.
Meie koolist osales valdav osa puhkpilli osakonna IX-XII klassi õpilastest, nooremas grupis esines ka VIII klassi õpilasi.

Meie kooli mängijatest saavutasid  züriilt  tunnustust:

Puupillide noorem rühm:
I koht Susanne Rull, õp Raivo Peäske, km Jana Peäske
I koht Tuule-Helin Krigul, õp Mihkel Peäske, km Jana Peäske
II koht – Isabella Runge, õp Vahur Vurm, km Meeli Ots
III koht – Joonas Neumann, õp Olavi Kasemaa, km Meeli Ots
Diplom – Marcus Mäeväli, õp Peeter  Sarapuu, km Jana Peäske

Vaskpillide noorem rühm:

II koht – Rauno Rüütelmaa, õp Aavo Ots, km Meeli Ots
III koht Mehis Martin Ots, õp Neeme Ots, km Meeli Ots
III koht – Mart Hakon Reinmets, õp Aavo Ots ja Neeme Ots, km Meeli Ots
Diplom Mattis-Johan Mere, õp Neeme Ots, km Meeli Ots
Diplom – Nikita Matsuk, õp Kalle Koppel, km Meeli Ots

Löökpillide noorem rühm:

III koht – Robert Valdna, õp Tiit Joamets, km Reet Ruubel

Puupillide vanem rühm:

III koht  Laura Pähkel, õp Mihkel Peäske, km Jana Peäske
III koht  Siret Sui, õp Mihkel PeäskeMari-Liis Vihermäe, km Jana Peäske
diplom – Kleer Suursild, õp Mihkel Peäske, km Jana Peäske

Vaskpillide vanem rühm:

I koht – Villem Süvari, õp Indrek Vau, km Riina Joller
II koht – Mariel Oserov, õp Kalle KoppelKalervo Kulmala, km Meeli Ots

16. märtsil toimus ka konkursi “Parim noor instrumentalist 2019” flöötide  vabariiklik  lõppvoor Türi Muusikakoolis.

Meie koolist oli edukalt osalemas kaks õpilast III vanuserühmas:

diplom – Lisell Tamm, õp Mari-Liis Vihermäe, km Jana Peäske

I koht ja EMTA üliõpilaste eripreemia – Susanne Rull, õp Raivo Peäske, km Jana Peäske

Konkursi kõik tulemused leiab Eesti Muusikakoolide Liidu kodulehelt.

Õnnitlused tublidele puhkpillimängijatele ja nende juhendajatele!