Eesti Kõla

Viimati muudetud: 02.12.2020

Virtuaalkonkurss “Eesti kõla IX” on alanud!

Eesti kõla IX konkursiesinemised

Eesti kõla IX buklett

***

Tähtis teadaanne kõigile eestikõlalisetele!

Eesti kõla IX toimumise vorm on muutunud ning sünnib esimene Eesti kontaktivaba
klaverikonkurss.
Võttes arvesse koroonaviiruse laia levikut ja kantuna soovist terviseriske põhjustavaid
lähikontakte vältida, leiab noorte pianistide oskuste demonstratsioon ja Eesti kõla otsimine
sel korral aset Interneti avaratel väljadel.
Kõigil osalejatel tuleb:
1. kinnitada 20. novembriks 2020 oma osalemine e-konkursil, tehes seda vabas vormis
e-kirjaga aadressil martti.raide@eamt.ee;
2. teha konkursikavast videosalvestis – kogu kava ühe võttena, millel peavad olema
näha mängija nägu ja käed, salvestise järeltöötlus pole lubatud;
3. laadida videosalvestis youtube`i keskkonda;
4. saata vastav youtube`i link hiljemalt 1. detsembriks 2020 aadressil
martti.raide@eamt.ee.

Korraldaja võimaldab TMKK kodulehe www.tmkk.edu.ee vahendusel avaliku ligipääsu
esinemistele, kõik videod on kuulatavad-vaadatavad detsembri jooksul.
Konkursiesinemisi hindab rahvusvaheline žürii ning tulemused avaldatakse 6. detsembril
TMKK kodulehel www.tmkk.edu.ee. Diplomid ja auhinnad jõuavad asjaosalisteni posti teel.
Laureaatide pidulik live-kontsert toimub terviseohu möödumise korral märtsis 2021.

Lugupidamisega
Martti Raide
Konkursi „Eesti kõla IX“ kunstiline juht
Tel: 56494465, e-post: martti.raide@eamt.ee

***

Eesti pianistliku kultuuri järelkasvu igakülgse arengu toetuseks ja eesti klaverimuusika väärtustamiseks korraldab Tallinna Muusikakeskkool 26.– 29.11.2020 vabariikliku noorte pianistide konkursi “Eesti kõla IX”.

Konkursile on oodatud klaveriõpilased kõikjalt Eestist vanuses kuni 19 a. Konkurss toimub ühes voorus, kuues vanuserühmas ja kahes kategoorias. Repertuaari sisulise dominandi moodustab eesti heliloojate klaverimuusika. Selle kõrval väärtustab konkursi kava klassikalise stiili suurvormi ja Beethoveni loomingut.
Konkurssi hindab rahvusvaheline žürii:
Toomas Vana (Eesti, Saksamaa)
Kari Tikkala (Soome)
Rudolfs Vanks (Läti)