>

Kontserdid ja projektid

Külaliskontsert - kontsertetendus „Trikiga küsimus“

neljapäev, 6. detsember11:55sissepääs tasuta

KRISTO MATSON / ILMAR TOMUSK - "TRIKIGA KÜSIMUS"

Mustkunstnik MEELIS KUBO
Näitleja/solist ANNALIIS TELGMAA
Fagotil JAKOB PEÄSKE
TALLINNA KAMMERORKESTER
Dirigent EDMAR TUUL

Tallinna Filharmoonia noorele publikule midagi enneolematut: kui varem oleme väiksemaid ja suuremaid sõpru rõõmustanud südamlike kontsertjutustustega „Sipsikust“ „Vana Saapani“, siis nüüd on aeg lisada ellu tsipa vürtsi ning piiluda võimatut võimalikuks muutvasse võlumaailma! Maailma, mis tekitab alati pisut ärevust, segadust, imestust ja kus vahel võib olla isegi pisut ohtlik….. Oled selleks kõigeks valmis? Ready. Set. Go!

Ühe igati tavapärase, ent väga püüdliku ja andeka eesti koolitüdruku Marleen-Desiree unistuseks on saada lauljaks. Ent nagu igaühel meist, keda ootavad ees tähtsad eluvalikud, kipuvad ka teda kimbutama kahtlused, kuidas, ja kas üldse, oma eluunistust on võimalik ellu viia. Päevast päeva laulmisega tegeledes ja harjutades tuleb tal aga püsida järjel ka kõigi ülejäänud koolitöödega.

Ajaliselt pealesuruva kooli loovtöö raames otsustab neiu ema soovitusel teha intervjuu tuttava mustkunstnikuga. Pidades küll niisugust trikitamist tobedaks inimeste pettuseks, otsustab Marleen-Desiree siiski mustkunstnikuga kohtuda ja tõestada otse vaataja silme ees - otse kontserdisaalis, et mustkunstnik ei oma tegelikkuses mingeid erilisi võimeid.

Niisiis – uskuge või mitte, ent Marleen-Desiree on võtnud eesmärgiks tulla kontsert-etendusele kohale ja üldse mitte kavatsusega publiku seast laval toimuvat jälgida, vaid hoopis selleks, et mustkunstnik paljastada!

Näib, et nüüd läheb alles põnevaks, sest nii lihtne, nagu Marleen-Desiree loodab, see siiski kaugeltki mitte pole. Otse sinu silme ees, hea vaataja, rulluvad lahti ülipõnevad ja maagilised hetked, mille tunnistajaks olemisest ei tahaks naljalt keegi loobuda.
Usud, või ei usu? Ei olegi vahet! Mõlemal juhul peaksid sel vahval päeval Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas olema. Küll aga pane kõrva taha, et alati jääb üks trikiga küsimus. Mida see tähendab? Mis siis lõpuks ikkagi juhtub? Kas mustkunst on tõesti pelgalt kaval pettus? Või on see siiski kunst, mis saab reaalseks tänu ühe inimese erilistele võimetele?

Kontserdil publikuks IV -VIII klass. Ka II klass on oodatud.