Noortekoor

Viimati muudetud: 18.10.2013

Patmosel (noortekoor)

Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor on välja kasvanud Tallinna Muusikakeskkooli (TMKK) lastekoorist, mis tegutseb alates kooli asutamisest 1961. aastal. Koori dirigent on Ingrid Kõrvits, hääleseadja ning koormeister Jaanika Kuusik. Koori kuuluvad lauljad peamiselt vanuses 13–20 aastat, kes õpivad erialana mõnd instrumenti, laulmist, koorijuhtimist või muusikateooriat. Kooris laulmine annab võimaluse väljendada end hääle kaudu ning on kindlasti toeks ka pilliõppele. Proovid toimuvad üks kord nädalas 1,5 tundi.

Kontserttegevus:
Kooril on aktiivne kontserttegevus. Esinetud on mitmel pool Eestis, samuti Soomes, Rootsis, Itaalias, Lätis, Leedus, Saksamaal, Hispaanias, Austrias, Küprosel, Inglismaal, Ungaris ja Kreekas. Osa on võetud kõikidest koori tegutsemise ajal toimunud laulupidudest ning mitmetest muusikaprojektidest koostöös Eesti Kontserdi, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Hannoveri tütarlastekoori, Piteo maakonna (Rootsi) noortekoori ja noorteorkestriga ning paljude tuntud eesti dirigentide ja heliloojatega. Meeldejäävad on olnud ühisprojektid TMKK sümfooniaorkestri ning kammerkooriga. Traditsiooniks on saanud esinemised TMKK kooride jõulu- ja kevadkontsertidel, TMKK galakontsertidel Estonia kontserdisaalis ning suvised laululaagrid Kloogarannal.

Osalemine koorifestivalidel ja -konkurssidel:
2005 – grand prix Hõbedane Roosikarikas Euroraadio rahvusvahelisel koorikonkursil Let the Peoples Sing 2005 Saksamaal Kölnis (lastekoor)
2006 – III koht rahvusvahelisel koorikonkursil Tolosa 2006 Hispaanias (lastekoor)
2008 – I koht noortekooride ja vaimuliku muusika kategooriates rahvusvahelisel Franz Schuberti nimelisel koorikonkursil Austrias Viinis
2009 – II koht laste- ja noortekooride kategoorias rahvusvahelisel koorikonkursil Tallinn 2009 2010 – grand prix VIII Rahvusvahelise Pärnu koorifestivali rahvalaulukonkursil
2010 – I koht rahvamuusika, II koht vaimuliku muusika kategoorias ning dirigendi eripreemia rahvusvahelisel koorikonkursil Heart of Europe Saksamaal Gelnhausenis
2011 – I koht noortekooride kategoorias ning dirigendi eripreemia rahvusvahelisel koorikonkursil Tallinn 2011
2011 – I koht laste- ja noortekooride kategoorias Euroraadio rahvusvahelisel koorikonkursil Let the Peoples Sing 2011 Inglismaal
2012 – I koht ja dirigendipreemia neidudekooride kategoorias Ester Mägi 90. sünnipäevale pühendatud võistulaulmisel
2012 – grand prix IX rahvusvahelisel koorikonkursil Cantemus Ungaris
2013 – I koht naiskooride kategoorias ja dirigendi eripreemia rahvusvahelisel koorikonkursil Tallinn 2013
2013 – osalemine rahvusvahelisel Patmose vaimuliku muusika festivalil Kreekas

Välja antud CD-plaadid:
2006. aasta jõulude eel salvestati koos ETV tütarlastekoori ning Tallinna Kammerorkestriga (dirigent Lauri Sirp) CD-plaat “Uued ja vanad jõululaulud”.
2009. aasta märtsis ilmus kooril CD-plaat „Heliseb väljadel“ Eesti koorimuusikaga.

Autasud:
2009. aastal omistati koorile I kategooria.
2010. aastal premeeris Eesti Kooriühing TMKK noortekoori tiitliga Aasta koor ning Ingrid Kõrvitsat tiitliga Aasta dirigent.

Noortekoori kodulehele