Puhkpillisümfoonikud

Viimati muudetud: 17.10.2013

Tallinna Muusikakeskkooli puhkpillisümfoonikud on välja kasvanud Tallinna Muusikakeskkooli (TMKK) puhkpilliorkestrist, mis tegutseb alates 1980. aastast. Orkestri dirigent on Aavo Ots. Repertuaari valikul lähtutakse maailmas tunnustust leidnud wind ensemble’i  liikumise eeskujust. Puhkpillide kontsertrepertuaari, klassikaseadete ja nüüdisloomingu mängimine annab noortele hea orkestrimängukogemuse.

Aavo Ots on öelnud, et ta lähtub dirigenditöös mõttest, et noor­teorkestrid on tulevaste professionaalide taimelava. Tema sõnul on idee iseenesest  lihtne: noored tuleb õpetada õigesti mängima ning oskajate ring laieneb. Kõige tähtsam on anda lastele ja noortele konstruktiivne, klassikalisele põhjale rajatud ansambli- ja orkestrimängija koolitus.