Häid uudiseid kahelt rahvusvaheliselt pianistide konkursilt!

7.–10. novembrini toimus New Yorgis rahvusvaheline Gershwini nimeline pianistide konkurss, kus X klassi õpilane Tähe-Lee Liiv, õp Marrit Gerretz-Traksmann ja prof Ivari Ilja, saavutas nooremas kategoorias II koha.
Konkursi kohta lisainfo:
Noorema rühma laureaatideks said: I koht Benjamin T. Rossen, (Manhattan School of Music), II koht Tähe-Lee Liiv ja Henry Tang (Lucy Moses School, New York), III koht Luyao Zachary Guo (Julliard School).
Konkursi žürii – Olga Kern (USA/Venemaa), Marilyn Nonken (USA), Krystian Tkaczewski (USA/Poola), Anastasia Kozlova (Holland), Nikita Fitenko (USA/Venemaa), Wen Yin Cui (Hiina), Michael Bulychev-Okser (USA).
4.–9. novembrini toimus Helsingis Tapiola noorte pianistide konkurss. Pikaaegse traditsiooniga festivali PianoEspoo raames toimuva konkursi rahvusvaheline voor toimus esmakordselt. Konkursil osalejad valiti välja videovooru alusel ja meie koolist pääsesid osalema Carita Irjas ( VIII klass, õp Martti Raide) ja Hans Matthias Kari (IX klass, õp Kai Ratassepp).
Konkurss kohapeal toimus kahes voorus ja mõlemad pianistid pääsesid finaali, kus tuli esitada lisaks soolokavale Mozarti Klaverikontsert keelpillikvarteti saatel. Carita Irjas ja Hans Matthias Kari esinesid edukalt mõlemas voorus ja pälvisid žürii auhinnad.
Konkursil osalesid noored pianistid Soomest, Eestist, Venemaalt, Islandilt ja USA-st. Žürii eesotsas oli prof. Erik T. Tawaststjerna.
Rohkem infot leiab:

Palju-palju õnne!