Uudised

Toimus klaverikonkurss Eesti Kõla II !

29.11.- 01.12.2013 toimus eesti noorte pianistide konkurss “Eesti kõla II”, millel osales 51 noort pianisti 18-st koolist kõigist Eesti regioonidest. Võistlus toimus neljas vanusegrupis ja kahes kategoorias (koolid kuni viiekümne klaveriõpilasega ja suuremad). Konkurssi hindas rahvusvaheline žürii koosseisus Ilze Treija (pedagoog, Riia Darzinši nim Muusikakool), Ia Remmel (pedagoog ja muusikaajakirjanik), Alo Põldmäe (helilooja).

Tallinna Muusikakeskkooli poolt korraldatud konkurss sai alguse aastal 2012 ja selle eesmärgiks on eesti pianistliku kultuuri järelkasvu igakülgse arengu toetamine. Konkursile on oodatud klaveriõpilased kõikjalt Eestist vanuses kuni 16 a.

DSC_0431

Pildil žürii esimees Ilze Treija (pedagoog, Riia Darzinši nim Muusikakool)

DSC_0671

Pildil Arko Narits – I preemia ja eripreemia parima klassikalise suurvormi esituse eest

Klaverikonkursi “Eesti kõla II” tulemused:

IA vanuserühm
I preemia       Anastassia Starintšikova (Tallinna Tõnismäe Reaalkool)
II preemia     Anette Allas (Kiili KK), Anne-Mai Pihlap (Võru MK)
III preemia    Alika Boitšuk (Jõhvi MK), Sander Erik Ilves (Kiili KK)
Diplom           Merilin Tüür (Orissaare MK), Polina Šuvalova (Jõhvi MK), Triinu Pikkmets (Lihula Muusika- ja Kunstikool)

IB vanuserühm
I preemia        Hans Matthias Kari (TMKK), Ksenia Ivanova (TMKK)
II preemia       Cornelia Elisabeth Väli (TMKK)
III preemia     Jana Potštarjova (TMKK), Kerttu-Riin Petrov (Tartu Elleri nim MK)
Diplom noorimale osavõtjale    Jana Potštarjova (TMKK)
Diplom Pajusaare pala „Hundid“ hea esituse eest Jakob Eduard Laul (VHK MK)
Diplom Bernsteini tsükli „Linnud“ hea esituse eest Kaur Lassmann (VHK MK)
Diplom Vlam-Verwaaijeni pala „Murelik lepatriinu“ hea esituse eest Patrick Malm (TMK)
Diplom MacDowelli pala „Šoti poeem“ hea esituse eest Tiit Tomp (TMKK)

IIA vanuserühm
I preemia        Madelin Rattus (Antsla MK), Valeria Jefimova (Jõhvi MK)
II preemia      Andra Pahkma (Jõelähtme Muusika- ja Kunstikool)
III preemia    Maksim Fetissov (Vene Kultuurikeskuse Instrumentaalstuudio), Rasmus Rüütel (Kiili KK)
Diplom           Kaila Müür (Märjamaa Muusika- ja Kunstikool)

IIB vanuserühm
I preemia        Marten Mõru (Tartu Elleri nim MK), Viola Asoskova (TMKK)
II preemia       Nikita Fatejev (TMK)
III preemia     Yasmina Bouhouda (Pärnu MK)
Diplom            Hanna-Liisa Reiljan (Kehtna KK)
Diplom Tarengi pala „Marionettide tants“ hea esituse eest Evelin Viilu (TMKK)
Diplom Gabrali pala „Prelüüd“ hea esituse eest Polina Žurjari-Ossipova (Nõmme MK)

IIIA vanuserühm
I preemia        Ann Kärner (Orissaare MK)
Diplom Gabrali pala „Hommikupäike“ hea esituse eest Madis Aasalo (Kiili KK)

IIIB vanuserühm
I preemia         Arko Narits (Tartu I MK)
II preemia        Karl Johan Nutt (TMKK), Susanna Liisa Onoper (TMK)
III preemia       Anastassija Mjassojedova (Pärnu MK), Polina Abolõmova (TMKK)

IVA vanuserühm
II preemia        Aljona Gulevitš (Jõhvi MK)

IVB vanuserühm
I preemia         Piret Mikalai (TMKK)
II preemia        Indra Stepanova (TMKK)
III preemia      Evita Lohu (Kehtna KK)
Diplom              Nazar Altorv (TMKK)

Eripreemia parima klassikalise suurvormi esituse eest     Arko Narits (Tartu I MK)
Eripreemia parima eesti helilooja teose esituse eest     Ann Kärner (Orissaare MK)
Eripreemia parima eesti helilooja teose esituse eest    Susanna Liisa Onoper (TMK)

01.12.2013

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


üheksa − = 5

Current month ye@r day *