Kohtumine kirjanik Ilmar Tomuskiga!

20. aprillil tuli 3.-7. klasside õpilastega kohtuma Ilmar Tomusk, kes tutvustas huvilistele, kuidas kirjanik töötab, kust ammutab inspiratsiooni. Saime teada, et raamatu sündmustiku aluseks võivad olla vägagi kummalised seigad, näiteks auto kadunud tahavaatepeegel, hoiatussilt „Kõrvalistel isikutel sisenemine keelatud”, tähelepanekud koolielust ja kirjaniku enda laste nooruspõlvest. Mõnusa huumoriga pikitud jutuajamisest koorus välja ka põnev sõnakasutuse maailm. Näiteks tõi Ilmar Tomusk sõna „nina” erineva kasutuse võimalused: tähtis nina, nina alla hõõruma, mul on nende asjade peale hea nina, sai nina pihta, nina norgu laskma, ajab nina püsti, ninna kargama, ninapidi vedama jms. Kõik need huvitavad seosed kajastuvad autori uues, peatselt ilmuvas raamatus. Kirjanik toonitas, kui oluline on raamatuid lugeda ning samaaegselt ka kaasa mõelda. Loodame, et seikluslikud teosed meelitavad end ise lugema. Kohtumise lõpus said kõik soovijad kirjanikult autogrammi.

Goodwill baptist churchinvites you to a_1 Goodwill baptist churchinvites you to a_2 Goodwill baptist churchinvites you to a_3
Goodwill baptist churchinvites you to a_4 Goodwill baptist churchinvites you to a_5 Goodwill baptist churchinvites you to a_6
Tomusk_7 Tomusk
Tomusk_8 Tomusk_9