Koorilaulja eriala

Ootame sügisel kooliminevaid lapsi õppima Tallina Muusikakeskkooli koorilaulja erialale. 2006.a. sügisel avatava kooriklassi idee sündis Rahvusooper “Estonia” ja Tallinna Muusikakeskkooli koostöös eesmärgiga tagada meie kooridele professionaalne järelkasv nii lauljate kui koorijuhtide näol.
Rahvusooper pakub kooriklassis õppijaile osalemisvõimalust Rahvusooperi poistekooris ning lavapraktikat ooperietendustes.

Tallinna Muusikakeskkoolist saab tulevane vokalist laulmiseks ning koorijuhtimiseks vajalikud teadmised ja oskused ning musitseerimisrõõmu innustava arengukeskkonna.

Lähtudes kooli pikkadest traditsioonidest pilliõpetuses peame vokaalhariduse kõrval tähtsaks ka kõrgel tasemel pillimänguoskusi. Õpilane võib sobiva instrumendi valida kõikide koolis erialana õpetatavate pillide vahel (klaver, keelpillid, puhkpillid, löökpillid).

Kooriklassi tööd juhib rahvusooper “Estonia” poistekoori peadirigent Hirvo Surva. Vastuvõtukatseted toimuvad 1. aprillil 2006 rahvusooperis Estonia alates kell 11.00. Palume lapsi ette valmistada üks laul vabal valikul, lisaks tutvume lapse rütmi- ja harmooniataju ning muusikalise mäluga. Tunneme huvi ka lapse üldise kooliküpsuse vastu. Vajalik eelregisteerimine TMKK kantseleis tel 6 576 004 hiljemalt 30. märtsil. Katsetele ilmumise täpne aeg teatatakse registreerimisel.

9 − viis =