Mälestustahvli avamine TMKK ja EMTA endisel õppehoonel Kaarli pst 3!

1. oktoobrile, mil Eestiski tähistatakse 40 aastat tagasi UNESCO algatusena sündinud rahvusvahelist muusikapäeva, on tänavuse muusika-aasta puhul lisandunud veel üks pidulik mõttehetk: Tallinna Muusikakeskkooli esimese, 50 aasta eest lõpetanud lennu algatusel avatakse kell 11.00 Tallinna kesklinna majal Kaarli pst 3 mälestustahvel tekstiga “Selles majas tegutses aastail 1944–1999 Tallinna Riiklik Konservatoorium ning 1961–1969 Tallinna Muusikakeskkool.”

„Kui Muusikakeskkooli poleks olemas, tuleks ta välja mõelda ja rajada,” on  kooli vilistlane, professor Kristel Pappel öelnud TMKK 30. sünnipäeva aastal. Õnneks on konservatooriumi rüpes sündinud muusikakeskkool olemas ja  jõuliselt meie muusikamaastikku kujundamas. Tõsi, siiani päris oma katuseta pea kohal. Kindlasti ei olnud Kaarli puiestee endine elamu, mille tube/klasse konservatooriumiga jagati, päris tavaline koolimaja. Ent muusikaarmastus sütitati seal, nii nagu kasvatati ka tööharjumus ja tugev selgroog.

Mälestustahvli avamisel saavad sõna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Peep Lassmann, Tallinna Muusikakeskkooli direktor Timo Steiner ja Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti juhataja Aini Härm. Muusikat teeb õpilaskonda esindav TMKK vaskpilliansambel Aavo Otsa juhendamisel.

Olete teretulnud pidulikust sündmusest osa saama!

× 2 = kaheksa