Pianistide edu Riias toimunud rahvusvahelisel konkursil!

14.–16. oktoobrini toimus Riias ajaloolises kaunis Väikese Gildi saalis 7. korda rahvusvaheline noorte pianistide konkurss “Rigapiano”. Sel konkursil on meie pianistid ka varasemalt osalenud, sündmus on iga aastaga osavõtjate ja riikide hulga poolest kasvanud. Sel korral esines kokku 83 mängijat üheksas vanuserühmas, konkursil saavad osaleda 5–21aastased pianistid. Esindatud oli 17 riiki, peamiselt Euroopa maad, aga ka Hiina, Taiwan, Lõuna-Korea.
Meie koolist osales kaheksa noort pianisti I–X klassini. Kõik esinesid väga tublilt, saades vajalikku esinemise -ja ruumiakustikaga kohanemise kogemust.
Meie kooli õpilastest said viieliikmelise rahvusvahelise zürii poolt esile tõstetud ja pälvisid auhinnalised kohad:

Lorelei Tahk, õp Jekaterina RostovtsevaIII koht juunior A- vanuserühmas (7-8aastased );
Jana Potštarjova, õp Marja Jürisson I koht ja eripreemia Jazeps Vitolsi teoste parima esituse eest juunior C- vanuserühmas (11-12aastased);
Theodor Teppo, õp Age JuurikasII koht ja eripreemia “Juris ja Regina Lusis in memoriam” seenior A- vanuserühmas ( 13-15aastased).

Konkursi kohta infot leiab:
rigapiano.info/en/young-pianists-competition-2018

Palju õnne!