Tallinna Muusikakeskkool alustab sünnipäevahooaega

Eesti ainus süvamuusikaõppega gümnaasium, Tallinna Muusikakeskkool alustab kooli 45. sünnipäevale pühendatud kontserdihooaega.

Hooaja avab kontserdiga Kadrioru lossis laupäeval, 30. septembril kl 19 pianist Martti Raide, ettekandele tulevad Bachi, Mozarti, Wagneri ja Liszti helitööd. Avakontserdile järgnevad oktoobris ja novembris Tallinna Muusikakeskkooli õpilaste ja õpetajate ülesastumised erinevates Eesti kontserdisaalides, kokku antakse aastas ligi 90 kontserti. Hooaja kulminatsiooniks on 10.novembril Estonia kontserdisaalis toimuv suur sünnipäevakontsert, kus koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga astuvad üles Tallinna Muusikakeskkooli vilistlased.

Taust:
Pianist Martti Raide (s. 1965) alustas klaveriõpinguid 1972. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis, kus tema õpetajaks oli Ell Saviauk. Aastail 1983-1990 õppis ta Tallinna Konservatooriumis (praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) prof. Bruno Luki klaveriklassis. 1997. aastal kaitses Raide Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikamagistri kraadi tööga klaveripartii faktuurist Robert Schumanni vokaalkammerloomingus. Käesoleval hetkel töötab Martti Raide pedagoogina EMTA kammermuusika osakonnas ning Tallinna Muusikakeskkoolis, kus ta on ka klaveriosakonna juhataja. Aastast 1998 on ta Eesti Richard Wagneri Ühingu esimees. Martti Raide tegutseb ka aktiivselt kammermuusikuna, tema osalusel on esiettekandel kõlanud üle 20 Eesti helilooja uudisteose.

Tallinna Muusikakeskkool on Eesti ainus süvamuusikaõppega gümnaasium. Kool asutati 1961. aastal ning selle eesmärgiks on pakkuda õpilastele loovat, innustavat ning harmoonilist õpi- ja arengukeskkonda põhi- ja keskhariduse, samuti süvendatud muusikalise hariduse omandamiseks . 97% Tallinna Muusikakeskkooli lõpetajatest on muusikaõpinguid jätkanud. Kooli vilistaste seas on nii tuntud instrumentaliste, dirigente kui ka heliloojaid, samuti väljapaistvaid professionaale teistelt elualadelt: Tõnu Kaljuste, Lepo Sumera, Kalle Randalu, Olari Elts, Helena Tulve, Peep Lassmann, Anu Tali, Kiur Aarma, Märt Treier, Karmel Eikner ning veel paljud teised kuuluvad just Tallinna Muusikakeskkooli vilistlaste hulka.

× kaheksa = 40