Toimus keeltenädal!

Meie koolis toimus 7. – 14. märtsini 2016 keeltenädal, mis oli pühendatud tõlkekirjandusele. Ajendatuna Briti kirjaniku J. K. Rowlingu 50. juubelist toimus Harry Potteri teemaline viktoriin. 40% põhikooli õpilastest esines tõlkeluule päeval. Kõigis klassides toimusid õigekirjavõistlused ja etteütlused.

14. märtsil toimus kooli aulas aktus, millega tähistasime emakeelepäeva ja tegime kokkuvõtteid möödunud keeltenädalast, autasustades parimaid õpilasi. Aktuse alguses oli keeleõpetajate esituses võimalus kuulata Harry Potteri sarja 1. raamatu katkendit nii originaalkeeles kui tõlgituna eesti ja vene keelde. Tõlkimise vastutusrikkast tööst oli palutud rääkima kirjastuse Varrak peatoimetaja Krista Kaer. Õpilased kuulasid huviga ning esitasid loengu lõppedes aktiivselt küsimusi. Aktust ilmestasid valitud esitused luulekavast.

Viktoriini 3 parimat võistkonda olid järgmised:

1. koht 7. klassi 2. võistkond: Lilit Laas, Anna Lotta Karu, Margot Salumets
  2. koht 7. klassi 1. võistkond: Tuule-Helin Krigul, Triin Veissmann, Hanna Maria Semper
  3. koht 9. klassi võistkond: Kaisa Padur, Susanna-Reti Räim, Saara Kaldma

Keeltenädala jooksul viidi klassides läbi etteütlused kolmes õpitavas keeles.

Parimad õigekirjatundjad eesti keeles:

6. kl Lili Talimaa

7. kl kl Margot Salumets

9. kl Susanna-Reti Räim, Liis Hallikäär

10. kl Eva Aarnis

11. kl Leiu Tõnissaar, Annela Tammiste

12. kl Enri Remmelgas

Parimad vene keele tundjad:

7. klass: Tuule-Helin Krigul, Triin Veissmann

8. klass: Anna Vähi, Annaliis Telgmaa

9. klass: Kaisa Padur, Lisa Gabriela Metsala

Parimad inglise keele tundjad:

8. kl Pauline Kokla, Oliver Vilu

9. kl Susanna-Reti Räim, Lisa Gabriela Metsala, Elanor Allmann

Neljapäeval, 10. märtsil toimus TMKK aulas tõlkeluulele pühendatud hommik „Kahekõne“, mis keskendus tänavu 19. ja 20. sajandi eesti, inglise, vene ja ameerika luuleklassikale. Dialoogi pidasid luuletused ja nende tõlked eesti, inglise ja vene keeles ning meie andekate õpilaste häälel ja vahendusel.

Ligi poolsada II-IX klassi õpilast esitas võimsa luulepõimiku, mis liitis Walt Whitmani, Aleksandr Puškini, Emily Dickinsoni, Juhan Liivi ja teiste klassikute eriilmelised tekstid. Mõtiskleva lugemise sekka kõlas ka kübeke muusikat – viisistatud lasteluulet Heljo Männi, Leelo Tungla ja Hando Runneli tekstidele.

kolm − = 2