Väike tagasivaade õpilaste suvistele saavutustele ja tegemistele!

Tähe-Lee  Liivi konkursivõidud  Itaalias, Chioggias

Tähe-Lee Liiv (õp Marrit Gerretz- Traksmann) osales 2018 juulis Itaalias, Veneetsia laguuni, Chioggia rahvusvahelisel muusikafestivali MUSICA IN LAGUNA D’ARTE” 2018 raames Konstantin Bogino meistrikursustel ning kahel konkursil. “MUSICA IN LAGUNA D’ARTE” 2018 rahvusvahelisel pianistide konkursil alla 16-aastaste vanuserühmas saavutas ta 2. koha, osalejaid oli USA-st, Itaaliast, Norrast, Soomest. Samal festivalil korraldatud orkestrisolisti konkursil üle-16-aastaste vanuserühmas (14-aastasena!) valiti ta viie pianisti (pingereastamata) hulka, esinema Chioggia sümfooniaorkestri solistina. Tähe-Lee esines Chopini klaverikontserdi nr 2 II ja III osaga. Kontsert toimus 14. juulil Chioggias. Rohkem infot: www.almc.it/pianoforte2015/

Kristina Polov Los Angeleses

Juulikuus osales 5. klassi õpilane Kristina Polov (õp Kai Ratassepp) Los Angeleses toimuval väga mainekal rahvusvahelisel üritusel WCOPA – World Championship of Performing Arts, mida nimetatakse ka kunstide olümpiaadiks. WCOPA-l oli võimalik osaleda erievates kategooriates ning Kristina saavutas klaverimänguga silmapaistvad tulemused: kuld- ja hõbemedali.

WCOPA toimus sel aastal juba 22. korda ning osalejaid oli mitusada ning üle 60-st riigist. Võimalik oli osaleda näiteks instrumentaal-, laulu-, teatri- ja tantsuvaldkonnas.Sündmuse kohta saab rohkem lugeda:

wcopa.com
Lastekoori lauljad Birgitta festivalil

Sellel suvel, 9. ja 11. augustil, oli seitsmel TMKK lastekoori lauljal võimalus osaleda Birgitta Festivali raames Giacomo Puccini ooperi“ Boheem” lavastustes. See oli tüdrukutele põnev ja arendav projekt, mille raames said nad koostööd teha nii Eesti, kui välismaiste hinnatud muusikutega.

Lavastus ise pärineb Lucca linnast, mis on Puccini sünnilinn, kus mängiti tema loomingut juba siis, kui autor veel ise muusikat kirjutas.

Esitajateks: solistid (Itaalia ja Koera), Festivaliorkester, Eesti Filharmoonia kammerkoor (koormeister Heli Jürgenson), Rahvusooper Estonia poistekoori ja Tallinna Muusikakeskkooli lastekoori lauljad (koormeister Jaanika Kuusik), dirigent Risto Joost, lavastaja Marco Gandini (Itaalia).

Lastekoorist osalesid: Eva Ausmees, Carita Irjas, Maria Helena Saar, Kristina Polov, Lene Tõnissaar, Merili Tamm ja Brigitta Siimer.

www.filharmoonia.ee/birgitta/programm/tulekul/kontsert/777-boheem#event-readmore

IMG_6178     Kristina Polov suvi 2018    Birgitta festival2018

üheksa + = 13