Kontserdid ja projektid

"CYBERGALA"

laupäev, 17. jaanuar16:00sissepääs 3.- / 5.- Estonia kontserdisaal

TMKK solistid ja Küberstuudio loovad kosmilise kübermaailma läbi elektroakustilise heli, videoinstallatsiooni ja koreograafia.
Kontsert-etenduse lavastaja Monika Mattiesen.

Esinevad:

Hans Christian Aavik (viiul), Henri Christofer Aavik (trompet), Viola Asoskova (klaver), Mihhail Kriiva (klaver), Mio Iida (viiul), Carita Irjas (klaver), Kristjan Kannukene (vioola), Anna Lotta Karu (viiul), Laur Keller (trompet), Ingrid Kruusmägi (saksofon), Andre Laikre (klaver), Tähe-Lee Liiv (klaver), Stefan Linde (klaver), Hugo Luberg (klaver), Maria Mikulitš (klaver), Jaan Mesi (trompet), Andres Alexander Metspalu (tšello), Maria Mutso (tšello),  Tanel-Eiko Novikov (löökpillid), Ingmar Nõmmann (trompet), Jakob Peäske (fagott), Triinu Piirsalu (viiul), Enri Remmelgas (tuuba), Brigitta Siimer (viiul), Siret Sui (flööt), Hanna Taube (saksofon), Hains Tooming (viiul), Aleksander Traksmann (tšello), Anete Vinkel (flööt), Silver Õun (viiul),   

Eesti kultuurimaastikul tähelepanuväärse koha leidnud Küberstuudio on multidistsiplinaarne ansambel, mis on keskendunud tänapäeva heliloojate – nii eesti kui ka välisautorite, viimastest eriti uue muusika instituudi IRCAMiga seotud heliloojate – loomingu esitamisele. Ansambli loominguliseks põhiideeks on multimeedia, akustilise ja elektroakustilise muusika sünteesimine teiste kunstivaldkondadega, tekitades sel viisil uusi keskkondi, milles erinevad väljendusvahendid üksteist täiendavad ja toetavad. Nii on Küberstuudio projektidesse olnud kaasatud valgus, video, maalikunst, tants, film, kirjandus jm.

Ansambli kavade ettevalmistamine on omamoodi võrreldav komponeerimisprotsessiga, mille lähtematerjaliks on heliloojate looming.

Küberstuudio on koondanud enda alla üsna püsiva tuumikuga liikmeskonna, kuhu kuuluvad lisaks Monika Mattiesenile veel kontsertide tehnilise külje eest vastutavad Margo Kõlar ja Hans-Gunter Lock, tšellist Aare Tammesalu, pianist Martti Raide, näitleja, lavastaja ja muusik Ardo Ran Varres ning valguskunstnik Airi Eras. Vastavalt uutele ideedele ja teostele kunstnike kollektiiv mõistagi varieerub. Ansambliga on koostööd teinud vokaalansambel Vox Clamantis, Weekend Guitar Trio, dirigendid Tõnu Kaljuste, Erki Pehk, filmistuudio Rühm+0, valgus- ja videokunstnikud Kaido Mikk, Ivika Kivi, Meelis Salujärv, Ene-Liis Semper ja Jaan Toomik, filmi-, kostüümi- ja teatrikunstnik Mare Raidma, koreograaf Jüri Nael, luuletaja Indrek Hirv ning teised.

© EMIK 2009