Kontserdid ja projektid

ELTS JA SIBELIUS. Tallinna Muusikakeskkool 60

reede, 22. oktoober18:00sissepääs tasuta Estonia kontserdisaal

ELTS JA SIBELIUS. Tallinna Muusikakeskkool 60

N, 21. oktoober kell 13 – sümfooniline lõuna*
R, 22. oktoober kell 18 (eelkontsert) ja kell 19, Estonia kontserdisaal
Kontserdisarja "Harmoonia" I kontsert

Jean Sibelius. Sümfooniline poeem “Saaga” ~20’
(esitatakse koos Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestriga)
Tõnu Kõrvits. Trompetikontsert (esiettekanne)
Lotta Wennäkoski. “Verdigris” ~11’
Jean Sibelius. Sümfoonia nr 5 ~35’

INDREK VAU trompet, ERSO, dirigent OLARI ELTS

 

ERSO ja orkestri peadirigent Olari Elts toovad Estonia kontserdisaali lavale Sibeliuse kullaprooviga teosed kõrvuti uute tuultega, mille juured peituvad ometi sügaval traditsioonides. “Heliloojad kirjutavad muusikaloole uusi kihte – ka siis, kui nende teosed on väga otseselt seotud varem looduga,” ütleb hinnatud soome nüüdishelilooja Lotta Wennäkoski, viidates Sibeliuse “Saagast” mõjustatud teose “Verdigris” pealkirjale. Uusi kihte Eesti muusikaloole hakkavad peagi kirjutama ka sel sügisel 60. sünnipäeva tähistava Tallinna Muusikakeskkooli noored muusikud, kellest mitmed osalevad kontserdi avateose esitamisel orkestri koosseisus.

Olari Eltsi sõnul on Sibeliuse sümfooniline mõtlemine erakordselt orgaaniline. “Teemaarenduse puhul tihti kasutatava “seemnest puuks kasvamise” metafoor ei ole ühegi teise Sibeliuse ajastu helilooja puhul nii kohane. Ja viies sümfoonia on selle mõtlemise üks parimaid näiteid,” kommenteerib Elts, kelle jaoks Sibeliuse muusika on väga erilise tähendusega. Sibeliuse imelist viiendat sümfooniat interpreteerib ta ERSOga juba neljandat korda.

ERSO trompetirühma kontsertmeistri Indrek Vau soleerimisel tuleb esiettekandele Tõnu Kõrvitsa trompetikontsert. “Armastan selle pilli kõla, ilmekust ja tundlikku ning muutlikku tooni,“ ütleb helilooja, loetledes, et nii Miles Davis, Chet Baker kui ka paljud teised on olulisel kohal tema arvukates playlist’ides.

Eelkontserdil kell 18 esitab Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkester Jaan Otsa dirigeerimisel Lepo Sumera "Tantsupeo avamuusika". Tallinna Muusikakeskkooli rollist Eesti kultuurielus läbi aastakümnete räägivad kooli vilistlased, praegused ja endised ERSO muusikud.

Piletid 26 € / 19 €: PILETILEVI PILETIMAAILM

 

*SÜMFOONILISE LÕUNA KAVA:

Jean Sibelius. Sümfooniline poeem “Saaga”
(esitatakse koos Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestriga)
Tõnu Kõrvits. Trompetikontsert (esiettekanne)
Jean Sibelius. Sümfoonia nr 5 (I osa)

INDREK VAU trompet, ERSO, dirigent OLARI ELTS

Sümfoonilise lõuna piletid: 9 €: PILETILEVI PILETIMAAILM

FF8523B0-519D-45E3-B0E0-14C53C1DAAE8