Uudised

Endise ühiselamu asemele Tallinnas võib tulla muusikakool

BNS 18.03.2008
Tallinna kesklinna Pärnu maantee ja Liivalaia tänava ristmiku nurgale võib kerkida praeguse ühiselamu asemele Tallinna Muusikakeskkooli, Tallinna Balletikooli ja G.Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli 7-korruseline õppehoone ja ühiselamu.

Tallinna linnavalitsuse korralduse eelnõust selgub, et detailplaneeringu koostamise algatamist taotles mullu 24. aprillil Tallinna Muusikakeskkooli direktor Timo Steiner, kes soovis ehitusõiguse määramist olemasolevale Tallinna Polütehnikumi hoonele ning Tallinna Muusikakeskkooli, Tallinna Balletikooli ja G.Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õppehoone, spordihoone ja õpilaskodu rajamiseks.

Kogu planeeringuala on 2,7 hektari suurune, see hõlmab ka 5-korruselise Tallinna Polütehnikumi hoone alust kinnistut Tallinnas Liivalaia ja Pärnu maantee ristmiku nurgal.

Kutsekooli hoone võib planeeringuga saada õiguse pealeehituse rajamiseks. Sama planeeringuga nähakse ette ka Liivalaia 2a kinnistul asuva parkimishoone laiendus.

Neljakorruseline amortiseerunud ühiselamu, mille alune maa kuulub endiselt Tallinna Ülikoolile, kavandatakse lammutada. Maha lõhkuda tahetakse ka Pärnu maantee 61 kinnistul asuvad garaažid. Lisaks asub maa-alal amortiseerunud staadion.

Vaata lisaks: originaalartikkel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


− viis = 3

Current month ye@r day *