21.oktoobril esinesid Saue Gümnaasiumi aulas noored muusikud Tallinna Muusikakeskkoolist.
Tallinna Muusikakeskkooli kontserdid on saanud professionaalmuusika kontsertide sarja “Saue Kontsertsügis” juba traditsiooniks. Tallinna Muusikakeskkooli kontserdi nimeks sai “Tulevik täis muusikat”. Põneva kavaga esinesid seekord Joosep Teppo õp. Marja Jürissoni klaveriklassist, Marcel- Johannes Kits õp. Laine Leichter tšelloklassist, Rasmus Andreas Raide õp. Ell Saviaugu ja Marti Raide klaveriklassist, Robert Traksmann õp. Tiiu Peäske viiuliklassist ning Johan Randvere õp. Ivari Ilja, õp. Marja Jürissoni klaveriklassist.
Kavas oli palju erinevat muusikat erinevate ajastute heliloojatelt. Kõige ebatavalisem oli helilooja Frederic Rzewski (USA) looming. Teda peetakse USA kultusheliloojaks, kelle looming on maailmas kõrgelt hinnatud. Eriti muljet avaldav on tema helikeel, kus klaverimängu kõrval peab pianist suutma klaverikaanel rütmi taguda, vilistada, rääkida ja improviseerida. Siiski ei ole tegu vabaimprovisatsiooniga. F. Rzewski esines ju ise tänavu Estonia kontsertsaalis, Tallinnas, 24.-31.oktoober toimunud festivalil “Klaver 2008″. 70.aastane helilooja andis muljetavaldava pooleteise tunnise kontserdi. Sauel kõlanud F. Rzewski teosed kõlasid noorte muusikute Johan Randvere ja Joosep Teppo esituses ka festivalil “Klaver 2008″.
Kontserdil kõlasid veel Edvard Griegi, Nicolo Paganini, Pablo Sarasate, Kistaps Petersonsi, Wilhelm Krolli, ja Jaan Räätsa teosed.
Muljet avaldav oli tšellist Marcel- Johannes Kitse esinemine. Tema esituses kõlanud teos “Variatsioonid ühel keelel G. Rossini teemale” haaras nii noori, kui ka vanu kuulajaid. Suure ulatusega ja ilusa kõlaga pill, mis tekitas pisikestel kuulajate küsimusi pilli kohta. Noore interpreedi tehnika oli vapustavalt virtuoosne.
Ei saa mainimata jätta ka noort viiuldajat Robert Traksmanni, kelle esituses kõlanud kaks teost pälvisid tugeva aplausi. Tähelepanuväärne oli seitsmenda klassi õpilaste poolt esitatud Eesti helilooja Jaan Räätsa Trio nr.2 op. 17, milles näitas oma professionaalsust noor pianist Rasmus Andreas Raide.
Saue linna kuulajad said tuttavaks noori andekate muusikutega, kes pühendavad kogu oma vaba aja harjutamisele. Lisaks headele eeldustele muusikaga tegelemiseks on kõige olulisem olla distsiplineeritud ja järjepidev.
Paljud Muusikakeskkoolis õppivad lapsed ei ela kodus, vaid kooli ühiselamus. Lisaks suurele koormusele koolis peavad nad ka tavaliste koduste töödega hakkama saama.
Saue kooli esinema tulnud noortel oli märgata omavahelises suhtlemises hoolitsust ja sõbralikkust.
Saue Muusikakooli tänab ja soovib noortele muusikutele edaspidiseks rõõmu muusikast ja toredaid kontserte!
Kristiina Liivik
Saue Muusikakooli direktor