Uudised

Kammerkoor andis kontserdid Rootsis!

Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoor andis 20. ja 21. oktoobril Eesti 100. sünniaasta raames kaks kontserti Rootsis.

Esimene neist toimus Eskilstunas, koostöös Eskilstuna Eesti Seltsiga ning mida külastas ka Eesti Suursaadik Merle Pajula. Kontsert oli kahe poolega ning kestis kokku ligi kolm tundi. Lisaks kammerkoorile astusid üles TMKK vokaalmuusika solistid: vilistlane Sandra Laagus, Annaliis Telgmaa, Anette Elken, Mari Roos, Anastasia Šepilenko ja Tõnis Sarap. Kontserdi juhatas sisse muusikakeskkooli meesansambel “Kolm Musketäri”. Külalisesinejateks olid Eskilstuna kunstikooli kaasaegse tantsu õpilased.

Teine kontsert toimus koostöös Hedvig Eleonora kiriku noortekooriga, kellega kohtuti esmakordselt kaks aastat tagasi Rimini koorikonkursil. Kammerkoor osales enne kontserti Missal, esitades ka iseseisvalt kaks laulu. Pärastlõunasel kontserdil võis kuulda Eesti heliloojate loomingut.

Mõlemad kontserdid leidsid suurepärast tagasisidet ning kiriku poolt esitati ametlik kutse tagasitulekuks. Kontsertmeistriks oli mõlemal kontserdil Katrin Peitre.

Kammerkooris osaleb sel hooajal 47 lauljat erinevatelt erialadelt, kelle seas on ka TMKK vilistlasi. Kammerkoori dirigent on Janne Fridolin ja hääleseadja Triin Ella.

kammerkoor_Rootsi
Pildi autor: Taavi Piiroja. Pildil dirigendid Janne Fridolin ja Natalia Edvall, hääleseadja Triin Ella, kontsertmeister Katrin Peitre, TMKK kammerkoor ning Hedvig Eleonora kiriku noortekoor.

kammerkoor_Rootsi_2
Pildi autor: Andreas Väljamäe. Pildil vasakult Katrin Peitre, Janne Fridolin, Natalia Edvall, Triin Ella.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


4 − kolm =

Current month ye@r day *