Uudised

Keelpilliõpilased külas Čiurlionise nim Kaunite Kunstide Koolis!

11.–13.veebruarini toimus Tallinna Muusikakeskkooli keelpilliõpilaste ja -õpetajate külaskäik Rahvuslikku M. K. Čiurlionise nimelisse Kaunite Kunstide Kooli Vilniuses.
Osalesid õpetajad Kaido Välja, Elo Tepp ja Lea Leiten ning ESTA 2019.a konkursi laureaadid Katariina Tammemägi, Miia Ruubel ning Ekke Rainer Arndt 9. klassist, Sofia Vinkel 10. klassist ja Triin Veissmann ja Karret Sepp 11. klassist.
Tegemist oli vastukülaskäiguga: eelmise aasta märtsis toimus nende kooli õpilaste kontsert Mustpeade majas. Lisaks vahetasime ka kogemusi õpetamise osas: 2019. aastal andsid meil meistrikursuse Čiurlionise kooli viiuliõpetaja Inga Gylyte ja vioolaõpetaja Tomas Savickas, nüüd tegi Vilniuses meistrikursuse meie kooli õpetaja Kaido Välja. Kogu projekt sai teoks tänu kultuurkapitali helikunsti sihtkapitalile, kes oli lahkesti nõus toetama eesti ja leedu õpetajate ning õpilaste kogemuste vahetust. Ühtlasi saime mõlemapoolselt rikastada oma repertuaari, kuna kontserdikava koostamisel oli põhirõhk just oma maa heliloojate keelpillimuusikal.
Reis toimus tellitud väikebussiga ning 11. veebruar läkski suures osas sõidu peale, mis ei takistanud õhtul meie õpilastel veel pilli harjutamast. Ööbisime Čiurlionise kooli vastvalminud ruumikas ühiselamus, mille igas toas on õppuritele mõeldes pianiino.
12. veebruar algas Kaido Välja meistrikursustega ning jätkus kell 14 meie kooli õpilaste kontserdiga Čiurlionise kooli suures saalis. Kontserdikava koosnes suuremas osas eesti keelpillipaladest ning leidis sooja vastuvõtu nii kava sisukuse kui noorte muusikute kõrgetasemelise esituse poolest.
Lisaks kontserti korraldanud õpetajatele Inga Gylytele ja Tomas Savickasele olid kuulamas ka Vilniuse Muusikaakadeemia õppejõude ning Čiurlionise kooli muusikaala õppealajuhataja, kes pärast lõunasööki tutvustas isiklikult meile kooli muuseumit, kõiki hooneid ning võimalusi.
Čiurlionise Kaunite Kunstide Koolis on ühendatud muusika, kujutav kunst ning ballett. Lisaks eraldi õppekorpustele on ühiskasutuses teater, ühiselamu ning kunstigalerii, mis on kõik omavahel koridoride või tunnelitega ühendatud. Ühiselamu õpilasi toitlustatakse 5 korda päevas, teistele on avatud puhvet, kus saab päev otsa sooja toitu osta.
Õppetöö algab kõikidel kunstisuundadel 1. klassist ning lõppeb 12. klassi ühiselt korraldatud ooperietendustega, mis on linnarahva hulgas väga populaarseks saanud. Tähelepanu väärib siinjuures asjaolu, et nii muusika kirjutamine kui turundus antud ürituse jaoks tuleb abiturientidel ise teha.
Kool on väga populaarne ning üldised katsed toimuvad lisaks 1. klassile ka pärast 4., 8. ja 10. klassi.
Kuna kool asub Vilniuse vanalinnast vaid paari kilomeetri kaugusel, said meie õpilased pärast põhjalikku ringkäiku koolis ka linnaga veidi tutvuda. Tagasi sõitma hakkasime 13.veebruari hommikul ning jõudsime ilma vahejuhtumiteta õhtuks  Kivimäele, kus paljud õpilased veel ka harjutama läksid.
Oleme reisi õnnestumise ja meie noorte positiivsuse, pingetaluvuse ning professionaalse suhtumisega väga rahul. Samuti öeldi kiidusõnu leedu poolelt nii meie õpilaste kui Kaido Välja meistrikursuste kohta.
Täname Eesti Kultuurkapitali toetuse eest ning loodame koolide koostöö jätkumisele!
Suur tänu  Elo Tepile koostööprojekti ellukutsumise ja külaskäigu korraldusliku poole hoolitsemise eest!
TMKK osalejad pärast Vilniuse kontserti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


kolm + = 7

Current month ye@r day *