Uudised

Keskaja päev Tallinna muusikakeskkoolis

22. jaanuaril toimus Tallinna muusikakeskkoolis keskajateemaline päev. Õpilaste ning õpetajate koostöös peeti vahva turg ning kuulati huvitav loeng keskaja kohta.
Sellise toreda päeva korraldajateks olid ajalooõpetaja Kairi Ansmann,TMKK seitsmes klass ning kaasa aitas ka kaheksas klass.
Päeva õnnestumisele aitasid kaasa  järgmised õpetajad: Kadi Kask, Taimi Randma, Sirje Nurk, Marian Kübar.

Päev algas laadavandega enne turgu, kus kõik kauplejad ning ostjad vandusid teha ausat kaupa. Turul müüdi sööki ja jooki, soolast ja magusat, paremat ja veel paremat kaupa. Turukülastajatele meeldisid kõige rohkem huvitavad ehted, igasugused erinevad pirukad ,magusad muffinid,vahvlid ning küpsised. Kaubaks läksid ka karamellõunad ning populaarne oli kaarusnööri punumine. Pikemajuukselised tüdrukud lasid endale pähe teha erinevaid huvitavaid soenguid.
Söömise vahele sai vaadata rüütlite võitlust, mille etendasid seitsmenda klassi poisid ning seegi etteaste kogus paljude pilke.
Terve turu kestel mängisid keskaegset muusikat kaks meie kooli õpilast kes on ka Kiili Vanamuusikaansambli liikmed.

Peale laata toimus seitsmendale ja kaheksandale klassile keskajateemaline loeng, mida käis pidamas Eesti Ajaloomuuseumi arheoloog Krista Sarv. Räägiti lähemalt keskajast ning tollasest riietusest. Õpilased said oma käega katsuda 14.sajandist pärit jalanõusid ning muid vanu ja väärtuslikke esemeid.
Suuremale osale kooliperest meeldis selline õppimisviis väga ning sellest üritusest võiks Tallinna muusikakeskkoolis saada vahva traditsioon.

Loviisa Steinfeld
7.klass

img_1114

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


+ 6 = kaheksa

Current month ye@r day *