Uudised

Kohtumine kooli vilistlastega

Teisipäeval, 12. märtsil, kohtus Tallinna Muusikakeskkooli vilistlane (2006) Teele Utt gümnaasiumiõpilastega. Sisuliselt oli tegu justkui inglise keele tunniga, kuna kogu vestlus toimus võõrkeeles.

Järgneb 12. ja 10. klassi õpilaste tagasiside kohtumisele:

Teele oli väga jutukas ning avameelne, tema inglise keele oskus erakordselt hea ning seda ka põhjusega. Jutu käigus selgus, et ta on reisinud väga palju ning tänu mitmetele soodsatele võimalustele on tal olnud õnne oma silmaringi märkimisväärselt avardada: palju huvitavaid kogemusi arvestades tema noorust; valgustavad ideed; mitmekülgne sõnavara; kõne hästi ettevalmistatud.

Kuna Teele on ise TMKK- vilistlane ning teab, milline on selle kooli suunitlus ning kuidas õpilased tulevikku suhtuvad, oli tema peamine sõnum meile olla mitmekesine ning panustada ka oskustesse ning teadmistesse, mis hetkel tunduvad ehk kasutud. Kahjuks ei nõustu me liigse rabamisega.

Samuti rõhutas ta mitmeid kordi, kui oluline on osata keeli ning kui palju annab juurde ükskõik millise keele oskus, kui satutakse Eestist välja. Oma silmaringi laiendamiseks tuleks tema sõnul kindlasti välismaal just õpinguaastail ära käia ning siis naasta juba uute kogemuste ja tarkustega. Teele motiveeris rohkem õppima erinevaid asju näiteks keeled ja muusikaajalugu. Enesekindel ja köitev jutt.

Teele Utt avardas meie mõistmist muusiku tuleviku suhtes ja pani meid mõtlema- Eesti pole võrreldes maailma muusikatasemega midagi erilist ning et olla edukas muusik, jääb andest ja töötegemisest kindlasti väheks- läbilöömiseks on vaja teatud sotsiaalseid oskusi ja avatust. Ilma selleta on raske midagi saavutada.

Usun, et just meie kooli õpilaste puhul on tihti problemaatiliseks olukorraks ühe tee või ala valimine ning selle kõrvalekaldumatu järgimine. Minu jaoks oligi eriti positiivne Teele jutu puhul mitmekesisuse rõhutamine ning idee, et ei pea valima ainult ühte teed. Erinevad alad ja oskused on meie tuleviku mõistes vaid positiivsed ja täiendavad meid.

Meie klass oleks väga huvitatud kohtuma tulevikus veel mõne inimesega, kes on peale selle kooli lõpetamist paljudes (inglise keelt rääkivates) riikides rännanud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


8 − neli =

Current month ye@r day *