Uudised

Konkursiuudised Prahast ja Riiast!

IX rahvusvaheline Josef Micka nim noorte viiuldajate konkurss Prahas toimus 22.-24.oktoobrini. Konkursil osales

6. klassi õpilane Anna Katarina Tralla, õp Pille Tralla, kes esines 3. vanuserühmas ja  saavutas II koha.

Konkursi korraldajaks oli Praha Muusikakeskkool. 7-liikmeline zürii oli väga auväärne – esimeheks  oli tšehhi viiulivirtuoos ja Josef Micka õpilane prof. Václav Hudecek, samuti meile eestlasetele  tuttav 2001 aastal toimunud III Heino Elleri nim viiuldajate konkursi zürii esimees prof. Milan Vitek.

Konkurss oli avatud kuni 16-aastastele viiuldajatele, kes jagunesid vanuse järgi viite  kategooriasse. Kokku osales 41 viiuldajat 8 erinevast riigist. Algselt oli registreerunuid rohkem,  kuid ilmselt COVID-iga seotud karm reeglistik kallutas nii mõnegi kaugelt tulija pigem otsusele  mitte osalema tulla. Konkurss oli ühevooruline, programmi osas oli vanematele vanusegruppidele ette antud kindlad  nõuded, nooremad võisid vabalt valitud kava esitada etteantud ajaraamis, mis soovituslikult pidi  sisaldama tšehhi heliloojate teoseid. Konkursil osalenud viiuldajate tase oli kõrge. 1. ja 2. vanuserühm jäi silma väga hea ühtlase  tasemega, muljetavaldav oli 3., 4. ja 5. vanuserühma muusikaline küpsus ja väga hea tehniline  ettevalmistus.

Konkursi link:

Oktoobri alguses Riias toimunud rahvusvahelisel konkursil “5th Riga Double Reed International Competition”

saavutas IX kl fagotimängija  Robert Nael, kelle erialaõpetaja on Peeter Sarapuu,  B-grupis II koha. B-grupis osalesid  15-20 aastased mängijad.

Konkursi kohta veel infot: www.rigapiano.info/double-reed-competition

Palju-palju õnne õpilastele, õpetajatele, peredele!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


üheksa − 8 =

Current month ye@r day *