Uudised

Piipäev!

11. märtsil korraldas meie koolis 9. klass nooremate klasside õpilaste jaoks piipäeva. Algas üritus 1.-4. klassi õpilaste meeleoluka pii-rongkäiguga. Järgnevalt oli 3.-8. klassi tunniplaan korraldatud selliselt, et osa tunde andsid 9. klassi õpilased. Ajaloos, arvutiõpetuses, geograafias, vene, eesti ja inglise keeles püüti teemasid siduda arvuga pii. Tegevuste eesmärgiks oli nooremate jaoks avastada pii väärtus ning tähendus ja vanemate õpilaste jaoks, kes juba piid matemaatikast tunnevad, saada selle olulise arvu kohta uusi teadmisi. Loomulikult toimus ka pii komakohtade peastkirjutamise võistlus. Päeva lõpul väikesel kogunemisel aulas andis 9. klass välja silmapaistvamatele piipäevast osavõtjatele tänukirjad. Päev oli meeldivaks vahelduseks õpilastele ja õpetajatele ning heaks kogemuseks üheksandikele.

Mõned mõtted õpilastelt:
Kolmapäeval toimus meil koolis pii-päev. See päev oli päris lahe, kuna tunnid olid täiesti teistmoodi, tunde ei andnud meile õpetajad, vaid 9. klass. Kolmanda tunni ajal hakkas paraad. Paraadil käisid algklassi lapsed ja vahepeal ka üheksandikud, pii tabeli järjekorras olevate numbritega käes.
Teise tunnina oli meil eesti keel. Seal tunnis me pidime mõtlema luuletusi pii silbi rea algusega.
Kolmandaks tunniks oli meil inglise keel, kahjuks ma ei mäleta, mis me seal tegime.
Neljandaks tunniks oli meil vene keel, seal me kuulasime vene rokki.
Viiendaks oli meil aga õuesõpe, seal me jooksime mööda õue, et leida mingeid koode ja vastata küsimustele, aga üheksandikud hilinesid väga palju ja me ei jõudnudki kõike ära teha. Kuuendaks oli meil arvutiõpe, seal me lahendasime pii-ga seotud ristsõna.
Viimaseks algas aktus, seal jagati diplomeid ja meie klass oli kõige edukam. See päev oli päris äge.
Viola Asoskova (VI klass)

Pii päeval oli meil muidu tavaline koolipäev, kui välja arvata see, et õpetajate asemel õpetasid õpilased, kes õpetasid väga hästi ja lõbusalt, et kohe hea oli tunnis olla.
Igas tunnis tegime midagi pii-ga seotut. Näiteks vene keeles kaks õpetajat (õpilast) palusid, et me loeksime pii numbrid vene keeles ette, aga kui nad teada said, et me ei oska veel vene keeles numbreid lugeda, vaatasime multikaid.
Toimus ka selline asi, nagu pii komakohtade peastkirjutamise võistlus. Otsustasin sellest osa võtta ja õppisin neid nii, et pea hakkas suitsema. Mulle jäi pähe 55 komakohta, need olid 3,1415926535897932384643353279…..6939974944 jne.
Mingis tunnis tegime me ka ristsõnu (arvutis) ja ma olin kõige kiirem. Muidugi läks vahel suht igavaks, kui me rääkisime iga tund pii-st. Teised klassid, näiteks 6. klass kirjutas pii kohta luuletusi. Minule meeldis küll, et on selline päev nagu pii-päev, kuna minu arust tegime me toredaid asju.
Loodusõpetuse ja matemaatika vahel oli rongkäik mööda kooli koridore. Meie klass sellest osa ei võtnud, kuid vaatasime seda kõrvalt. Oli väga äge päev.
Aleksander Sebastian Lattikas (Va klass)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


− neli = 4

Current month ye@r day *