Uudised

Külalisesinejad koolis

18. aprillil 2016 toimus meie koolis kontsert „ELEEGIA  ÜKSINDUSELE“, kus esinesid TMKK vilistlane Linda-Anette Suss sooloviiulil ja tema kirjutatud luulet esitas Eesti Draamateatri näitleja Harriet Toompere.

Kontserdi kuulajateks olid 7.−10. klasside õpilased.

Publiku arvamused:

Kontsert oli väga nauditav. Eelkõige lummas mind publiku, viiuldaja ja luule lugeja vaheline vaikus. Sõnad ja muusika olid sügavalt hingestatud ja mõtestatud. Nad olid pikka aplausi väärt.

Kontsert toimus väga mõnusas keskkonnas. Kuigi kontsert toimus võimlas, tekkis tunne, nagu istuks kodus kamina ees. Väga meeldis, et esinejad liikusid ringi ja see oli nagu väike etendus. Linda-Anette pillimäng oli võluv ja Harriet Toompere hääl sobis viiulipaladega kui valatud. Kokkuvõttes oli mõnus vaheldus meie kooli tavakontsertidele! 

Väga huvitav, mõtlemapanev. Sümpaatne lavakujundus. Et etendus liiga ühekülgseks ei muutuks, võiks rääkimist ja muusikat ka koos esitada (tekst koos viiulimänguga). Te andsite oma parima ja ma hindan seda väga!

Lavakujundus oli loodud õhkkonnale vastavalt. Kahe inimese kokkumäng muusika ja sõnadega mõjus publikule lummavalt. Näitleja hääl sobis hästi teemaga. Muusika, mida Linda-Anette esitas, oli imetlusväärne. Sõnad täiustasid muusikat ja muusika sõnu.

Kontsertlavastus oli väga sügavamõtteline ja parem ei saanudki olla. Kaasahaarav igas mõttes, sõna mõjus ja muusika kõlas täiuslikult.

Mulle väga meeldis. Lavastust oli huvitav kuulata ja vaadata. Dekoratsioonid ja kujundus oli hubane ja loomulik. Luulet oleks võinud rohkem olla ja viiulilood lühemad. Lõpus väsitasid pikad üksluised palad ära. Muidu oli superelamus. 

See pani mind mõtlema üksindusele ja kuidas mul on vedanud, et mul on kogu aeg ümber inimesed, keda ma armastan. Kontserdi poolest oli see muidugu suurepärane! Tagasihoidlik lavakujundus tekitas armsa tunde. Kindlasti üks parimaid viiulisoolo kontserte, mida ma kogenud olen. Viiuldaja lähedus andis hämmastava tunde mu sisemuses. Need lood olid väga teemasse ning professionaalselt mängitud.

Minu arvates oli see üritus väga armas ja ilus. See oli ka omamoodi ja samas hästi lavastatud. Kontsert tekitas sooja ja hubast tunnet. Eriti rõhutaksin, et just näitleja panek luule lugejaks oli suurepärane valik. Mõlemad esinejad andsid edasi oma sõnumi. Linda mängis väga kaunilt ja näitleja sulandus teksti esitades sisse. Selliseid kontserte peaks kindlasti rohkem olema. 

Kontsert-etendus oli teksti poolest arusaadav,  teostus oli hea, muusika suurepärane, eriti teoste valik. Mõlemad esinejad olid oma ala professionaalid ja sellest sai kuulates aru.

Mulle meeldis väga. Suur kummardus Lindale. Sellise kõla, tehnika ja võluva inimese esinemist on alati nauding kuulata/vaadata. Tekkis õdus ja üksildane õhkkond, mis oligi kava mõte. Meeldis ka väga esituse mõte, et alustati Bachiga ja lõpetati Bachiga. Toompere pehme ja mõnus hääl jääb kauaks mällu. Selliseid põnevaid üritusi võiks koolis rohkem toimuda.

Meile isiklikult väga meeldis, selliseid üritusi võiks rohkem olla. Pisikesi, kuid hubaseid. Linda kirjutatud luuletused läksid hetkega hinge. Väga hästi sobis neid lugema just Harriet. Kooslus oli SUPER! Draamateatri näitlejad võiksid edaspidigi veel tulla. Oli tore elamus!

1   2

3

Nädal varem demonstreeris Harriet 6. klasside õpilastele, kuidas näitlejaid koolitatakse ja mida tähendab olla näitleja, mida see amet inimeselt nõuab. Õpilased said vastused paljudele küsimustele ning võisid end ka ise proovile panna ühes koordinatsiooni ja kiiret reageerimist nõudvas harjutuses.

4   5

6

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


üheksa × = 9

Current month ye@r day *