17. jaanuaril kell 19.00 leiab Mustpeade majas aset kammerkontsert, mil avaneb võimalus kuulda põhjamaiseid romantilisi sonaate viiuldaja Urmas Vulbi ja pianisti Marje Lohuaru esituses.
Kontserdil astub lühikavaga üles ka TMKK II klassi õpilane Miia Ruubel.
Kava:
J. Sibelius – Sonatine E-duur op.80
H. Eller – Sonaat nr 1 a-moll
E. Grieg – Sonaat nr 2 G-duur op.13
Oskar Rieding – Polonees G-duur
esitab Miia Ruubel
klaveril Reet Ruubel
Miia Ruubel on 8-aastane ja õpib Tallinna Muusikakeskkooli II klassis.
Miia on muusikat armastanud juba varajasest lapsepõlvest . See on pannud teda liikuma, tantsima, laulma ja pilli mängima.
Viiuliõpinguid alustas ta 6-aastaselt oma praeguse õpetaja Tiiu Peäske juures.
Esiment korda sai tema viiulimäng tunnustatud koolisisesel konkurss- festivalil “Con Fantasia 2011″, kus ta saavutas ansamblis koos Rahel Peäske ja Miia-Rahel Simmiga oma vanusegrupis I koha.
Samuti tõstis žürii esile sama koosseisu Jaan Paku nimelisel Noorte kammermuusikute festivalil novembris 2011 Rakveres.
2012. a novembris saavutas Miia solistina II koha konkurss- festivalil “Con Fantasia 2012″.
Eelmise aasta kevadel valiti Miia esinema kooli galakontserdile ning taas astub ta üles 20.jaanuaril Muusikakeskkooli galal “ À la Paganini” Estonia kontserdisaalis.
Miiale meeldib väga lugeda ja arvutada, samuti huvitab teda ajalugu. Suure rõõmuga läheb Miia rütmikatundi ning koorilaul võiks tema arvates ka iga päev olla. Lisaks võtab Miia balletitunde Kaie Kõrbi Balletistuudios.
Urmas Vulp lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1977. aastal prof. Vladimir Alumäe juures. Edasi täiendas ta end prof. Jevgenia Tšugajeva juhendamisel Moskva konservatooriumi assistentuur-stažuuris, mille lõpetas 1981. aastal. Samats aastas alates õpetab Urmas Vulp viiulit Eesti Muusikakadeemias. Ta on juhatanud keelpilliosakonda ning tema eestvedamisel on toimunud rahvusvaheline H.Elleri nimeline keelpillimängijate konkurss.
Urmas Vulp tegutseb eelkõige kammermuusikuna ja on innukas Eesti muusika propageerija ning tema initsiatiivil asutati ka Tallinna keelpillikvartett. Ta on solistina esinenud koos pianistide Heljo Sepa, Lille Randma, Tõnu Reinu, Rein Metsa, Marje Lohuaru, Vardo Rumesseniga ja kitarrist Heiki Mätlikuga. Kontserdid on viinud teda Euroopa ja Skandinaavia maadesse ning Kanadasse.
Ta on salvestanud muusikat Eesti Raadiole ning koostöös Vardo Rumesseniga on valminud CD „Eesti Viiulimuusika“, Heiki Mätlikuga „Northen Lights in Music“, „Sajand Eesti viiulimuusikat“ ja „Cantus“.
Ta kuulub Eduard Tubina Ühingu juhatusse ja aastast 1996 on Urmas Vulp olnud Eesti Kellpilliõpetajate Ühingu president.
Marje Lohuaru on andnud kontserte mitmete nimekate Eesti ja välismaa interpreetidega, sh Urve Tauts, Kaie Konrad, Pille Lill, Riina Airenne, Ulrika Kristian, Urmas Vulp, Peeter Paemurru, Jelena Komarova (Venemaa), Marianne Boettcher (Saksamaa), Laure Delcampe (Belgia), Ruta Lipinaityte, Oliver Kuusik ning esinenud festivalidel Soomes, Rootsis, Saksamaal, Venemaal, Kanadas, Ungaris ja mujal. Marje Lohuaru on salvestanud mitu CD-d, sealhulgas koos Ulrika Kristianiga on valminud CD „Muutunud maastik“. Ta on olnud mitmete rahvusvaheliste konkursside žüriides ja andnud meistrikursusi Soomes, Rootsis, Saksamaal, Venemaal, Itaalias, Kanadas, Poolas ja mujal.
Marje Lohuaru kuulub ECMTA (European Chamber Music Teachers Association) juhatusse, ta on arvukate rahvusvaheliste organisatsioonide liige. Alates 2009 a. on ta Eesti Muusika Arenduskeskuse juhatuse esimees. 2005 a. on Marje Lohuarut autasustatud Valgetähe V klassi ordeniga. 2009 a. Pälvis ta Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia.
Tavapiletid saadaval Piletilevis ja tund enne algust kohapeal!
NB! TMKK õpilastele kehtib õpilaspileti alusel tund enne kontserdi algust soodustus 3€ /pilet!