Uudised

Muusikakeskkoolis etendub Wolfgang Amadeus Mozarti ooper ,,Bastien ja Bastienne“!

Tallinna Muusikakeskkooli abituurium toob esmakordselt lavale täismahus ooperi.

24. ja 25. oktoobril kell 18.00 etendub Tallinna Muusikakeskkooli lõpuklassi noorte eestvedamisel kooli aulas Wolfgang Amadeus Mozarti tuntud ooper ,,Bastien ja Bastienne“. Lavastaja ja kunstnik on Anna Maria Kaarma, osades: Liisi Promet (Bastienne), Heldur Harry Põlda (Bastien), Hains Tooming (Colas), dirigent Henri Christofer Aavik.

2014. aasta sügisesel koolivaheajal etenduv muusikateos on esimene kord, kui muusikakeskkooli lavale tuuakse täismahus ooper ning lauljad, lavastaja, kunstnik, dirigent, repetiitorid, lavatehnikud ja kõik teised korraldusmeeskonna liikmed on ühest klassist. Ooperiorkester koosneb samuti muusikakeskkooli õpilastest. Noorte endi sõnul on projekti eesmärgiks tuua ettekandele uus, nooruslik ja seejuures kõrgetasemeline lavastus Mozarti varasesse loomingusse kuuluvast teosest. Samuti peavad korraldajad oluliseks ooperiprojekti hariduslikku külge. „Soovime, et ettevõtmisest võiks osa saada võimalikult palju ümbruskonna koolide õpilasi ja lähikonnas elavaid noori. Usume, et on oluline rikastada nende koolivaheaega ühe väärt kultuurilise elamusega.“

Kivimäel Vabaduse pst 130 asuv Tallinna Muusikakeskkool on professionaalset muusikaharidust andev õppeasutus, mille vilistlased on nii praeguse muusikaelu tipptegijad kui ka noortele suunatud muusikakonkursside (nt Klassikatähed) võitjad. Praeguse lennuga lõpetab kooli 25 eesti muusika tulevikumaastikku kujundavat noort: keelpilli-, puhkpilli- ja klahvpillimängijad; lauljad; dirigendid; muusikateoreetikud ning heliloojad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


kuus × 2 =

Current month ye@r day *