Uudised

Noortekoor osales EV 100 kontsertetendusel 24. veebruaril Eesti Rahva Muuseumis

Tallinna Muusikakeskkooli noortekooril oli austav võimalus osaleda Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikul kontsert-etendusel Eesti Rahva Muuseumis (ERM) ning Eesti 100. sünnipäevaks valminud filmis “NO31 Teekond”, mis pidulikul sündmusel linastus. Filmivõtted toimusid 4. veebruaril Jõgisool. ERMis oli kooril mitmes erinevas paigas ülesastumised ning ka lauldes liikumised läbi terve muuseumi, mida said jälgida presidendi vastuvõtule kutsutud külalised. Esitati Gustav Ernesaksa, Veljo Tormise, Miina Härma ning Kadri Voorandi loomingut.

Ettepaneku osalemiseks tegid Ingrid Kõrvitsale teater NO99 lavastajad Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo. Nende kirjutatud ning lavastatud muusikaline rännak läbi Eestimaa räägib Semperi sõnul meile kallitest asjadest. “Nii me korjamegi erinevatest kohtadest kõige emotsionaalsemaid ja ilusamaid momente, mida selle õhtu raames leida võib,” ütleb Semper.

Portaalist kultuur.err.ee võib lugeda:

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikul vastuvõtul ei toimunud tavapärast kontserti, vaid nii kohapealsetele külaliste kui televaatajateni jõudis Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo film “NO31 Teekond”.
Film algas NO99 näitleja Rea Lesta kõnega, juhatades sisse Tallinna Muusikakeskkooli noortekoori esinemise, kes laulsid Veljo Tormise “Laulusilda” bussis. Nende dirigendiks oli Ingrid Kõrvits.
Muusikalist programmi jätkas Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, esitades Heino Elleri “Kodumaist viisi”, dirigendiks Olari Elts.
Audiovisuaalse lavastuse muusikaline osa jätkus Lauri Õunapuu, Meelika Hainsoo, Tarmo Noormaa ja Anu Tauli esitatud rahvaviisiga “Aeg läheb, aga õnn ei kao”.
Justkui juhuslikult jõudis kaamerate ette ka Kuperjanovi Jalaväepataljoni B-kompanii, kes esitasid Lauri Õunapuu “Rivilaulu”.
Meelika Hainsoo esituses jõudis vaatajateni ka Mirjam Tally seatud Lauri Õunapuu lugu “Küla mul käskis vaiki olla”. Justkui kontrastina sellele jätkas Erkki-Sven Tüür ja In Spe looga “Isamaa” – tegemist oli helisalvestusega 1982. aastast.
NO99 lavastus rändas edasi kirikusse, kus jõudis Vox Clamantise ja dirigent Jaan-Eik Tulve esituses jõudis kuulajateni Arvo Pärdi teos “The Deer’s Cry”.
Videolavastuse võttis kokku Sven Grünbergi “Ball” 1979. aastalt pärinevalt helisalvestuselt. Sealt rändas pilt ERM-i, kus kõlasid Tõnis Mägi “Palve” ning Gustav Ernesaksa ja Lydia Koidula “Mu isamaa on minu arm”.
TMKK noortekoori lauljate mõtteid 24. veebruari pidulikust sündmusest:

Osalemine Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kontsert-etendusel oli minu kui koorilaulja jaoks suur au. Saada osa niivõrd tähtsast sündmusest ning tähistada seda nii erilisel moel, tekitas väga uhke tunde. Ma arvan, et ei liialda öeldes, et kogu päeva vältel valdas kõiki eestlasi just nimelt uhkus oma kodumaa üle. Minu jaoks oli nii tore näha seda, kuidas inimesed sulasid kokku üheks kokkuhoidvaks rahvaks — nii ERM-i peosaalis pidutsedes, sama hoone keldris pingsalt oma esinemiskorda oodates kui ka tavalistes eesti kodudes tähistades.

Helin Hallik, 9. klass

Osalemine Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kontsert-etendusel lõi juba enne sündmust ootusärevust, sest lisaks sellele, et ma polnud seni veel ERMis käinud, ei olnud ma varem ka Vabariigi sünnipäeva kontsert-etendusel esinenud ega koostööd teater NO99 teinud. Emotsioon, mis lõpuks 24. veebruari õhtul ERMis inimesi valdas, oli pidulikult ja rõõmsalt meelestatud, tekitas nii siiraid tundeid, mida oli ilus oma rahvaga jagada.

Luisa Lõhmus, TMKK vilistlane 2017

Osalemine Eesti vabariigi 100. aastapäeva kontserdil oli minu jaoks tohutult tähtis ja emotsionaalne kogemus. Olen südames igavesti eestlane ning kõik Eestit mõjutavad sündmused ja traditsioonid, eesotsas laulupidudega, on pugenud mulle sügavale hinge sisse. Minu emotsioonid olid ainult positiivsed ning minule isiklikult kogu kontseptsioon meeldis ja leian, et see sümboliseeris Eestit väga hästi. Lisaks sellele suhtus NO99 meeskond kogu protsessi vältel, eesotsas Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper, meie koori alati viisakalt ja võiks öelda, et ka tänulikult. Kordagi ei pidanud me end kõrvalejäetuna tundma. See oli üks tähtsamaid kogemusi mu elus ja tohutu suur privileeg. Eesti saab ikkagi vaid üks kord 100 aastaseks ja teadmine, et sain olla väike osa sellest, teeb mind väga õnnelikuks ja jätab südamesse mälestuse kogu eluks.

Sandra Laagus, 12. klass

Filmi “NO31 Teekond” saab järelvaadata siit:
kultuur.err.ee/685691/vaata-taies-pikkuses-presidendi-piduliku-vastuvotu-kontsert-no31-teekond

28166949_10159855199585062_5625601188697662591_n

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


− kaks = 1

Current month ye@r day *