Uudised

Noortekoor osales konkurss-festivalil Hispaanias!

Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor osales 10.-15. septembrini Hispaanias Barcelonas ja Lloret de Maris toimunud rahvusvahelisel konkurss-festivalil Canco Mediterrania. Koori koosseisu kuulus 40 VIII-XII klassi tüdrukut, õpetajatest olid kaasas Ingrid Kõrvits, Jaanika Kuusik, Reet Paju ja Mall Ney.

Konkurss toimus Lloret de Mari Sant Romá kirikus, TMKK noortekooriga osalesime vaimuliku muusika ja rahvamuusika kategooriates. Lisaks sellele saime võimaluse esineda suursuguses Barcelona katedraalis (Püha Risti ja Püha Eulalia katedraal). Festivali raames toimusid ka väiksemad ülesastumised vabaõhukontsertidel. Koori repertuaar koosnes G. P. da Palestrina, F. Mendelssohn-Bartholdy, A. Pärdi, E. Mägi, L. Veevo, G. Grigorjeva ja V. Tormise teostest ning lauluseadest ansamblilt Zetod. Kahel esinemisel said koori ette astuda ka kevadel TMKK lõpetanud vilistlased Arabella Koonik ja Mari Roos.

Kokku osales konkursil 17 koori, nende hulgas kolm lastekoori (vanusepiir kuni 16 eluaastat), kuus noortekoori (vanusepiir kuni 26 eluaastat) ning kaheksa täiskasvanute koori. Riikidest olid esindatud Hispaania, Itaalia, Küpros, Läti, Poola, Rumeenia, Soome, Tšehhi, Venemaa ja Eesti.

TMKK noortekoor pälvis noortekooridest rahvamuusika kategoorias  kulddiplomi ja 1. koha ning vaimuliku muusika kategoorias kulddiplomi ja 3. koha.

13. septembril veetsime pika päeva Barcelonas, kus saime näha arhitekt Antoni Gaudí loomingut (muuhulgas Sagrada Familia kirikut), jalutada uhketel linnatänavatel ning imetleda maagilise Montjuici purskkaevu vaatemängu.

Esinemiste vahel nautisime Vahemere suuri laineid ja kogusime energiat lõunamaa päikesest.

Koorivanem Maribeth Ader (11. klass):

Reis TMKK noortekooriga Hispaaniasse osutus väga meeldejäävaks ja kogemusterohkeks. Enamusele lauljaist oli see esimene välisreis kooriga ning ka esimene konkurss. Hoolimata sellest suutsid noored ja vähekogenud lauljad end tõestada, kuna lühikese ajaga toimus tohutu musikaalne areng. Koor õppis ja viimistles konkursikava  kolme päeva jooksul suve lõpus toimunud laululaagris. Täienes ja paranes hääle vokaaltehnika, koori ühtne kõla, lavaline olek ja enda presenteerimine publikule. Samuti arenes koori musikaalsus ja hingestatus ning 100-protsendiline panustamine. Iga kontserdiga oli tunda, kuidas lauljate lavaline vabadus, kindlustunne ja ühtehoidmine suurenes ning lauljate suur konsentreeritus ja endast maksimumi andmine tõi nii mõnelgi tüdrukul peale kontserti esile unustamatuid emotsioone ja tundepuhanguid. Reisil tuli osata ka pidevalt teistega arvestada ning kellaaegadest ja reeglitest kinni pidada, mis suurendas kindlasti kõigi lauljate distsiplineeritust ning vastutustunnet.

Võimalus oli tutvuda ka kohaliku arhitektuuri ja ajalooga. Väga unikaalne kogemus oli esineda võimsas Barcelona katedraalis, kuid eriti jäid silma 19. sajandi arhidekti Gaudí projekteeritud uskumatult põnevad ja ebamaised ehitised, mis on oma ajastu kohta üpriski futuristlikud ning kohati isegi ekstravagantsed. Kõige vapustavamaks osutus Sagrada Família kirik, mille ehitamist alustati 1882. aastal ning millega plaanitakse valmis jõuda 2026. aastaks. Ka Lloret de Maris oli avastamist palju. Seal leidus samuti põneva arhidektuuriga ehitisi ning looduskauneid kohti mida avastada.

Tegu oli äärmiselt põneva, hariva ja arendava reisiga, mis jääb kindlasti kõigile lauljatele pikaks ajaks meelde!

Lloret de Mar      Barcelona Katedraal_2

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


7 × = kakskümmend kaheksa

Current month ye@r day *