Uudised

Õpetaja Tauno Aints pälvis preemia

Heino Elleri muusikapreemia nõukogu otsustas määrata 2009. aasta preemia noorele heliloojale Tauno Aintsile.

Igaaastast preemiat (sel aastal 12. kord) annab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum välja alates 1998. aastast ja see kuulutatakse välja Heino Elleri sünnipäevaks 7. märtsiks. Statuudi järgi võivad preemia saada noored heliloojad oma viimaste aastate loomingu eest ja/või muusikateadlased, interpreedid ja muude elualade esindajad, kelle tegevus on oluliselt kaasa aidanud H. Elleri elu- ja loometee tutvustamisele. Koos rahalise preemiaga saavad laureaadid vastava diplomi ja H. Elleri enda poolt voolitud jalutuskepi.

Helilooja Tauno Aints (s. 1975) on lõpetanud 2004. aastal Eesti Muusikaakadeemia. Tema õpetajateks on olnud L. Sumera ja H. Tulve. T. Aints tegutseb muusikapedagoogina Tallinna Muusikakeskkoolis ja G. Otsa-nim. Tallinna Muusikakoolis. Ta on mänginud klahvpille ansamblis „Genialistid“, loonud koori- ja lastelaule, teatri- ja filmimuusikat, orkestri- ja kammermuusikat. Suurematest teostest on äratanud tähelepanu oratoorium „Aeg armastada“.

H. Elleri muusikapreemiate pidulik üleandmine toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi sünnipäeval, 20. märtsil 2009 muuseumi sinise laega saalis.
Muuseumi 85. sünnipäeva puhul on 20. märts tasuta külastuspäev ning sel päeval on preemia võitnud Heino Elleri album ja kõik teised trükised müügil soodushinnaga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


üheksa − = 3

Current month ye@r day *