Uudised

Pianistide konkurss “Jurmala 2007″

Palju õnne rahvusvahelisel Jurmala konkursil žürii tunnustuse pälvinud pianistidele
Rasmus Andreas Raidele V kl. ( õp. Ell Saviauk ja õp. Martti Raide), kes naases konkursilt II preemiaga ning
Johan Randverele X kl. ( prof. Ivari Ilja ja õp. Marja Jürisson), kes pälvis diplomi. 4. -20. maini Lätis, Jurmalas toimunud V rahvusvahelisel noorte pianistide konkursist “Jurmala 2007” võttis TMKK – st osa kümme õpilast V-XII klassini.

Konkursi esikohad, mis anti välja nooremas ja vanemas grupis, saavutasid Riia Darzinsi nim Muusikakeskkooli õpilased Olga Cepovecka ja Elina Gaile.

Suurt rõõmu tegi, et V kl poiss Rasmus Andreas Raide ( õp. Ell Saviauk ja õp. Martti Raide) naases konkursilt II preemiaga.
X kl õpilane Johan Randvere ( prof. Ivari Ilja ja õp. Marja Jürisson) pälvis diplomi.

Võistlus toimus kolmes vanuserühmas:

  1. 8 -11 aastat  – osales 13 noort pianisti
  2. 12 -15 aastat – osalejaid 25
  3. 16 -19 aastat – osalejaid 20.

Zürii tööd juhtis J. Vitolsi nim. Läti Muusikaakadeemia klaveriosakonna juhataja prof. Juris Kalnciems. Lisaks talle kuulasid noori muusikuid prof. Igor Lazko Prantsusmaalt, prof. James Kirby Londoni Ülikoolist ning prof. Fernando Martinez Zubizarreta Mehhikost.

Tegu on kahevoorulise konkursiga, mille lõppvoorus esinetakse Jurmala “Dzintarsi” kontserdisaalis Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri saatel.
Esimeses voorus esitatakse vaba kava, mis peab sisaldama 20. saj. muusikat, oma maa või Läti heliloojate teost ning teoseid 20. saj. eelsest perioodist. Teises voorus tuli ettekandele vastavalt vanusegrupile I osa või terve W.A. Mozarti klaverikontsert C-duur, A-duur ja d-moll või L. van Beethoveni klaverikontsert nr 1.

Võistlus oli tihe ja kõrgetasemeline,  teise vooru pääses nooremast ja keskmisest rühmast 6 mängijat, vanemast grupist 5 osalejat. Osalejate hulgas oli arvukalt rahvusvahelistel ja rahvuslikel konkurssidel auhinnatud mängijaid, kelle biograafiad aukartustäratavalt mahukad. Osavõtjaid oli Lätist, Leedust, Eestist, Venemaalt, Poolast ja Norrast.

Palju õnne ja sihikindlust edaspidiseks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


4 + kolm =

Current month ye@r day *