Uudised

Preemiaid ja stipendiume meie inimestele – palju-palju õnne!

17. aprillil toimus Tartus Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis festivali Eesti Muusika Päevad “Teisiti” 2022 raames konkursi “Noor Helilooja 2022” finaalkontsert.
Konkursi vanema vanusegrupi peapreemia “LHV noor helilooja 2022” läks jagamisele kahe autori vahel.

On suur rõõm, et ühe kõige kõrgema tunnustuse pälvijaks on meie kooli abiturient, viiuli eriala õpilane  Erik Rauk teosega “Zwei Geschichten” flöödile, fagotile ja klaverile. Preemiaga kaasneb võimalus kirjutada teos festivalile Eesti Muusika Päevad.

Žüriiliikmete hinnangul paistis vanema vanusegrupi esikolmik silma küpse muusikalise mõtlemise ja viimistletud partituuri poolest. Erik Rauki teose puhul tõsteti esile selle ekspressiivsust ja oskuslikku materjalikasutust.

Žürii koosseisus Maria Kõrvits ja Ardo Ran Varres valis konkursile laekunud helitööde hulgast finaalkontserdile 13 teost.

Lisainfot leiab:

www.helilooja.ee/selgusid-noore-helilooja-konkursi-voitjad/

***
Eesti Muusikakoolide Liit andis 24. aprillil selleaastase konkursi „Parim noor instrumentalist 2022“ lõppkontserdil EMTA kontserdisaalis välja seitse tänupreemiat ja ühe elutööpreemia, et tunnustada ja tänada silmapaistvaid õpetajaid tänuväärt töö eest!

On suur rõõm, et tänupreemiate saajate hulgas oli ka kaks meie kooli keelpilliosakonna inimest.
Täname südamega tehtud töö eest õpilaste juhendamisel/heaks lavapartneriks olemisel ja Eesti muusikahariduse edendamisel:
- Pille Tralla
- Signe Hiis
Rohkem infot saab lugeda:
www.facebook.com/…/a.105019022…/133905415885480/

***
Kolmapäeval, 4. mail toimunud meie kooli viimasel galakontserdil „Lõppakord“ anti 12. klassi õpilastele Susanne ja Lisanne Rullile üle Eesti Rahvuskultuuri Fondi Helju Taugi fondi stipendiumid.
Duo Susanne Rull (flööt) ja Lisanne Rull (harf) on läbi aastate aktiivselt osalenud kooli kontserttegevuses, esinenud galakontsertidel ning koos Tallinna Kammerorkestriga kontserdil “Kivimäe virtuoosid”. 2021. aastal oli duo Susanne ja Lisanne Rull konkursi “Tallinna talent” võitjate hulgas.
Eesti Rahvuskultuuri Fondi alla kuuluv Helju Taugi fond loodi 2007. aastal Helju Taugi (1930−2005) mälestuseks tema poja Madis Kolgi ning poja abikaasa Reet Remmeli poolt eesmärgiga toetada noori muusikuid. Helju Tauk oli üks Tallinna Muusikakeskkooli asutajaid ja legendaarseid õpetajaid, kes oli kooliga tihedalt seotud üle 40 aasta.

Soovime kõigile auhinnasaajatele palju õnne ja edasist hoogu!

E9F9945E-3C76-474B-89A3-D4A3698AFC19_1_201_a

Fotohetk stipendiumi üleandmiselt. Eesti Rahvuskultuuri Fondi poolt olid üleandjad fondi nõukogu esimees Olav Ehala ja Helju Taugi fondi nõukogu liige Reet Remmel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


+ 4 = üketeist

Current month ye@r day *