Uudised

Rahvaluule ja muusika meie koolis

Mida on ühist ansamblitel Collage, Metsatöll ja Triskele ning näiteks eesti heliloojate Ester Mägi ja Veljo Tormise loomingul?
Aga loomulikult see, et nende kõigi tegevust on ühel või teisel moel inspireerinud eesti vanem rahvamuusika ja osalt ka luule.

VII klasside kirjandusprogramm algab igal sügisel rahvaluulet tutvustava peatükiga. Kuna rahvaluule üks olulisemaid vorme meie rahva pärimuses on vanem rahvalaul, tekkis mõte tutvustada õpilastele kõrvuti rahvaluule kirjanduslike vormidega ka meie vanemat rahvamuusikat ning vaadata laiemalt selle osa nii meie esivanemate elus kui tänapäeva kontekstis.

Ühistes kirjanduse ja muusikaajaloo tundides püüdsime kahe nädala jooksul aimu saada rahvaluule olemusest ja selle seotusest vanema rahvamuusikaga. Võrdlesime omavahel eesti vanemat ja uuemat rahvalaulu, kuulasime nii selle autentseid esitusi kui erinevaid ümbertöötlusi ning püüdsime mõnele laulule ka ise hinge sisse puhuda. Et laulmine on Eesti pärimuses käinud ikka koos pillimänguga, kutsusime kooli ka rahvamuusik Margus Veenre, kes kõneles eesti rahvapillide elu- ja arenguloost ning illusteeris oma juttu pillilugudega.

Kontserdist said osa V, VI ja VII klasside õpilased.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


üks × 4 =

Current month ye@r day *