Uudised

Riho Pätsi Koolimuusika Fondi stipendium Laine Leichterile

12. septembril anti Tallinna Raekojas üle Riho Pätsi Koolimuusika Fondi 2008. aasta stipendiumid, mille pälvijate hulgas oli ka meie kooli tšelloõpetaja LAINE LEICHTER.
Laine Leichter on tuntud ja kauaaegne tšellopedagoog, kelle endiste õpilaste hulka kuuluvad nii kodu- kui ka rahvusvaheliselt tuntud interpreedid nagu professor Toomas Velmet, PhD Henry David Varema, MA Lembi Mets, MA Reet Mets, Teet Järvi, Aare Tammesalu, praegune kolleeg Mart Laas jpt.
L. Leichteri õpilased on esinenud edukalt üleriigilistel ja rahvusvahelistel konkurssidel ning peale õpingute lõppu kontserteerinud nii solistina kui erinevate ansamblite koosseisudes mitmel pool maailmas.

Riho Pätsi Koolimuusika Fondi asutasid 26. juunil 2002.a. EV Haridusministeeriumi, Tallinna Pedagoogikaülikooli, Eesti Muusikaakadeemia, Kirjastuse Koolibri, Eesti Raadio ja Eesti Muusikaõpetajate Liidu esindajad. Fond loodi eesmärgil jäädvustada professor Riho Pätsi (1899-1977), eesti koolimuusika rajaja, helilooja, uurija, publitsisti ja koorijuhi mälestust. Lähtuvalt Fondi statuudist on igal aastal võimalik välja anda stipendium silmapaistvale muusikaõpetajale, instrumendiõpetajale, heliloojale, muusikapedagoogika uurijale ja koolimuusika edendajale.

Aastatel 2002-2007 on Riho Pätsi Koolimuusika Fondi stipendiumi saanud teiste hulgas Tallinna Muusikakeskkooli õpetajad Aavo Ots, Maigi Pakri, Rene Eespere ja Tauno Aints

Soovime kogu koolipere poolt Laine Leichterile südamest õnne ja edasist jaksu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


× neli = 28

Current month ye@r day *