Uudised

Südamlikud õnnesoovid olulise tunnustuse puhul: Kaido Välja, Hirvo Surva, Kirill Ogorodnikov

Rahvusvahelise muusikapäeva, 1. oktoobri õhtul kuulutati rahvusooperis Estonia välja tänavused Eesti Muusikanõukogu ja kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali  muusikapreemiate laureaadid.

Suur rõõm, et preemia saajate hulgas on mitu Muusikakeskkooli pere liiget, kes siin igapäevaselt meie õpilastega töötamas, kolleegidena suhtlemas ning kooli arengusse oma panust andmas.

Viiuliõpetaja Kaido Välja – Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia Eesti keelpillimängijate konkursi korraldamise ning Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu eestvedamise eest; 

Koorijuhtimise eriala õpetaja Hirvo Surva – Eesti Muusikanõukogu preemia olulise panuse eest  eesti kooriliikumisse suunanäitajana, laulupidude üldjuhi ja dirigeerimise õppejõuna; 

Kitarri eriala õpetaja Kirill Ogorodnikov – Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kõrgetasemeliste kontsertide ja Eesti muusika esituste eest.

Palju-palju õnne kogu koolipere poolt ja edasist kõrgvormi!

Eesti Muusikanõukogu president Ivari Ilja: “Selle aasta Eesti Muusikanõukogu preemia laureaadid on oluliselt mõjutanud meie helikunsti arengut pikal ajateljel. Kõik kolm on väljapaistvad loovisikud, kuid nende panus valdkonda on erialastest raamidest märgatavalt laiem. On suur rõõm anda üle preemiad just 1. oktoobril, Rahvusvahelise Muusikanõukogu poolt ellu kutsutud ja praeguseks juba traditsiooniks saanud rahvusvahelisel muusikapäeval.”

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustas aastapreemiatega hooajal 2020/21 enim silma paistnud muusikategelasi ja -kollektiive. Traditsioon pärineb aastast 1995. Tänavu anti välja kümme aastapreemiat  ning kaks tunnustuspreemiat. Helikunsti sihtkapitali esimees Marje Lohuaru: „Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali preemiatele esitati tänavu üle seitsmekümne nominendi. Loomulikult väärivad tunnustust kõik esitatud kandidaadid. Sel aastal tunnustasime säravamaid tegijaid, kes on mõjutanud ja rikastanud muusikavaldkonda nii uute ideedega kui ka väärikate traditsioonide kandjana.

E7A6BE61-837D-43B0-A670-23C7A68225A8 B883534B-63FA-4352-834A-EE2E5C052FBD
Kaido Välja Kirill Ogorodnikov
Foto Lembir Michelson Foto Mait Jüriado

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


− 2 = kuus

Current month ye@r day *