Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoor võitis Austrias Viinis toimunud rahvusvahelisel noorte muusika festivalil Summa Cum Laude esimese koha koos kõige kõrgema tiitliga – outstanding success. Võisteldi segakooride kategoorias.
Tallinna Muusikakeskkooli dirigendi Janne Fridolini sõnul tõi festival kokku üle 1300 noore muusiku üle maailma, konkureerisid nii koorid kui ka orkestrid. Fridolin lisab: “Muusikakeskkooli kammerkoorile, kes antud koosseisus on laulnud vaid kaks aastat, oli see suurepärane tunnustus ning kahtlemata ka edasine motivaator. Konkurss toimus Musikverein´i Kuldses Saalis, mis on laiemale publikule tuntuks saanud uusaasta kontsertide toimumiskohana, lauljatele pakkus sealses saalis laulmine võimsa emotsiooni”.
Konkursil esitas Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoor Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Anton Bruckneri, Morten Lauridseni jt loomingut, lisaks anti kaks konkursivälist kontserti Bratislava Kaputsiinide kirikus ja Viini Poistekoori uues Kontserdimajas.
Konkursil osalenud kooride ja orkestrite seas olid Nanjing Lhasa – Tongtong Lastekoor (Hiina), Shani Tütarlastekoor (Iisrael), Xavier´i Kolledži Kammermeeskoor (Austraalia), St.Stanislav´i Tütarlastekoor (Sloveenia), Menlo Park Keskkooli koor (Lõuna-Aafrika), Tamagawa Akadeemia puhkpilliorkester (Jaapan), Noorte kammerorkester Violinissimo (Saksamaa), Euregio noorteorkester (Holland/Belgia), Helsingin Juniorjouset (Soome).
Tallinna Muusikakeskkooli kammerkooridirigent Janne Fridolin õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias doktorantuuris Anne Türnpu ja Tõnu Kaljuste juhendamisel. 2010. aastal nimetati Janne Fridolin Eesti Kooriühingu poolt aasta nooreks dirigendiks. Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoori hääleseadja on RO Estonia metsosopran Triin Ella.
Tallinna Muusikakeskkool on Eesti Vabariigis ainus kool, kus õpilased alates 7.-20. eluaastani saavad täiusliku ettevalmistuse jätkamaks muusikaõpinguid kõrgkoolides eesmärgiga saada professionaalseteks muusikuteks.
Kooli kammerkoor on asutatud 1969. a.
Kooris laulavad tulevased pianistid, keelpillimängijad, puhkpillimängijad, heliloojad, muusikateadlased, lauljad, koorijuhid ja dirigendid.
1989-2011 oli koori dirigendiks Evi Eespere, alates jaanuarist 2012 on dirigendiks Janne Fridolin ja hääleseadjaks Triin Ella.
Heldur Harry Põlda
Koori president