Uudised

TMKK kammerkoor Rootsi kontsertreisil

Kammerkoor viibis 17.nov. – 22.nov. Rootsis kontsertreisil, olles kutsutud esinema Östersundi muusikafestivalile, mis sel aastal oli pühendatud eelkõige Arvo Pärdi loomingule. Kutsujaks oli Östersundi muusikafestivali kunstiline juht, peakiriku muusikajuht, organist ning dirigent Niclas Strandberg. Koorile tehti ettepanek anda kaks kirikukontserti, mille kava koosneks enamjaolt Arvo Pärdi muusikast. Selline ülesanne oli väga tõsiseltvõetava kaaluga – Arvo Pärdi kooriteosed ei ole kerged! Tema helikeel nõuab head vokaalset võimekust, sisulise sügavuse mõistmist, tasakaalukust ja veel palju muid omadusi, mida nii noortelt lauljatelt tihtipeale ei saagi veel nõuda. Kontsertreisi tingimused olid koorile erakordselt soodsad – vastuvõtjad kandsid sõidu- ning ülalpidamiskulud, ning koor otsustas pärast pikka järelemõtlemist selle ettepaneku vastu võtta. Alustasime proovidega kohe 2.septembril ning 14.novembril olime valmis oma töö tulemust kuulda laskma, andes enne Rootsi kontsertreisile asumist Isadepäevkontserdi Birgitta kloostri kabelis.
Östersund võttis meid vastu 10-e kraadise külmaga, imeilusa talvemaastiku ning üleni härmas puude-põõsastega! Esimene kontsert leidis aset linna peakirikus 19.novembri õhtul. Storan Kyrka seisis linna kõrgemas punktis, vaatega järvele ning mägedele. Kirikusaal mahutas ligi 800 inimest – meid oli kuulama tulnud ligi 600 muusikahuvilist! Selline tähelepanu ja huvi mõjub esinejatele alati väga innustavalt – koor tegi suurepärase etteaste ning sai teenitult palju kiita!
Järgmisel päeval ilmus linna päevalehes koorist artikkel ning kena pilt.

Siinkohal lühendatud lõik tõlkes: 

„Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoori kontsert avaldas muljet oma puhta ja selge kõlaga ning nais- ja meeshäälte täpse tasakaaluga. Ettekanne oli professionaalne, selge ja kaunikõlaline. Meditatiivset ja sugestiivset meeleolu süvendas kooriteoste vahelülidena esitatud klaveripala „Aliinale“ ja duett „Peegel peeglis“ klaveri ja viiuli poolt esitatuna.“ Kiidusõnu jätkus ka René Eespere kooriteostele Kaks jubilatsiooni ning Origo originum.

Teine kontsert sama kavaga toimus järgmisel päeval väiksemas kirikus Rödöni linnakeses Östersundi lähedal. Sõit sinna oli eriti emotsionaalne, kulgedes üle sildade saarele ning sealt edasi väikesele poolsaarele, ümberringi kaunid jõuluvaated lumistele mägedele! Kontsert väikeses õdusas maakirikus õnnestus veelgi paremini! Olime kõik väga rahul ja õnnelikud !
Kontsertreis andis palju ilusaid emotsioone ning mis kõige tähtsam – kasvasime kokku nii koorina kui ka toreda sõpruskonnana !

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


4 × kaheksa =

Current month ye@r day *