Uudised

TMKK Lastekoor rahvusvahelisel koorikonkursil “Tolosa 2006″

Tallinna Muusikakeskkooli (TMKK) Latekoor oli kutsutud osalema 38. rahvusvahelisel koorikonkursil “Tolosa 2006″ Hispaanias, Baskimaal 28. oktoober – 05. november 2006. TMKK Lastekoor saavutas lastekooride kategoorias III koha.

Konkurss on pikkade traditsioonidega ning toimub igal aastal. Konkurssi saatis suur publiku huvi – kõik kontserdid olid välja müüdud. Tase oli väga kõrge, koorid valiti konkursil osalema kontsertsalvestuste põhjal. Mitmed koorid, ka TMKK lastekoor, olid kutsutud osalema konkurisl ning andma ka kontserte. kokku osales koore 21 riigist, lastekooride kategoorias viiest riigist – Saksamaalt, Venemaalt, Kanadast, Poolast ja Eestist. I koha ning Grand Prix saavutas lastekoor “Vesna” Venemaalt, II koha Hamiltoni lastekoor Kanadast.

Lastekooridel tuli konkursil esitada 15-18 minuti pikkune kava, kuhu kuulusid ka kaks kohustuslikku laulu Baski heliloojatelt. TMKK Lastekoori kavas olid veel M. Saare “Lindude laul”, V. Tormise “Virmalised” ja “Lauliku lapsepõli”, Z. Kodaly “Ave Maria” ning P. Kostiaineni “Jaakobin pojat”.

Lisaks konkursile andis TMKK lastekoor viis kirikukontserti erinevates linnades. Kirikud olid rahvast tulvil ning kõikjal pälvis koor publiku väga saaja vastuvõtu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


× 9 = kaheksakümmend üks

Current month ye@r day *