Uudised

TMKK noortekoor viibis kontserdireisil Ameerika Ühendriikides ning Bahama saartel!

17.-29. augustini 2016 viibis TMKK noortekoor kontserdireisil Ameerika Ühendriikides ning Bahama saartel. Kontserte anti Annapolises, Washingtonis, New Yorgis, Miamis ning osaleti ainsa Euroopa koorina VIII America Cantat festivalil Bahamal.

17. augusti hommikul alustasid noortekoori kolmkümmend lauljat, dirigent Ingrid Kõrvits ning hääleseadja Jaanika Kuusik teekonda ookeani taha. Esimese linnana külastati Annapolist, kus anti kaks kontserti – Marylandi osariigi Peaassamblees ning The First Presbytarian’i kirikus. Lisaks oli kooriliikmetel võimalik külastada USA Mereväeakadeemiat Annapolises.

Kolmandal päeval hakati sõitma Washingtoni poole. Külastati linna põnevamaid vaatamisväärsusi ning esineti kahel korral – Eesti Suursaadiku Eerik Marmei residentsis ning Washingtoni lastehaiglas. Kui kaks meeleolukat kontserti selja taga, võeti ette viietunnine bussireis New Yorgi poole.

New Yorgiga sai tutvuda kaks päeva. 20. augustil oli väga emotsioonide rohke kontsert New Yorgi Skandinaavia Majas, korraldajaks Eesti Vabariigi Peakonsulaat New Yorgis. Kontsert oli pühendatud Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 25. aastapäevale. Kontserti oli kuulamas saalitäis publikut, kelle hulgas oli ka palju väliseestlasi. Peale kahte sisutihedat päeva New Yorgis võeti ette reis Bahamale, Paradiisi saarele. 23.-26. augustini osales TMKK noortekoor ainsa Euroopa koorina VIII America Cantat festivalil. Festivalile olid tulnud koorid ja dirigendid Põhja-, Lõuna- ja Ladina-Ameerikast. Toimusid kontserdid, work shopid ning ühislaulmised. Noortekoor andis festivali raames kaks kontserti, mis võeti publiku poolt väga soojalt vastu.

Viimased reisipäevad veetis koor Miamis. 27. augustil toimus kontsert Miami The First Presbytarian’i kirikus. Samas kirikus osales koor ka pühapäevahommikusel jumalateenistusel. Kõige eest kandsid hoolt Eesti aukonsulid Jorge L. Viera ja Lisa Ann Mets ning mitemed Floridas elavad väliseestlased.

Huvi eesti koorikultuuri ning -loomingu vastu oli erakordselt suur. Lisaks eesti heliloojatele (Saar, Kreek, Tormis, Pärt, Sisask, Kõrvits, Grigorjeva) esitas koor kontsertidel ka soome, rootsi, inglise ja ameerika autorite loomingut.

Noortekoori reis Ameerika Ühendriikides oli emotsioonide ja kogemuste rohke. Oleme tänulikud, et teekond meid nii paljude eriliste paikade ja inimestega kokku viis.

Täname:

Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Muusikakeskkool, American Choral Director’s Association, Betty McGinnys (World Artists Experiences), Kristi Roosmaa-Tootell (New Yorgi Peakonsulaadi kultuurireferent), Jorge L. Viera (Eesti aukonsul Miamis), Lisa Ann Mets (Eesti aukonsul St. Petersburgis).

 

Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor

 

28499463774_e396156c0f_o

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


4 − = kaks

Current month ye@r day *