Uudised

TMKK-st võrsunud pianistid edukad üleriigilisel konkursil

Äsja lõppenud VII Eesti pianistide konkursil olid edukad Tallinna Muusikakeskkooli kasvandikud. Konkursil esinenud 25st mängijast 19 on õppinud või õpivad praegu Muusikakeskkoolis. Konkursil pääses II vooru 14 pianisti, kellest vaid üks ei ole õppinud TMKK-s. Konkursi kõik kuus finalisti on aga keskastmes õppinud Muusikakeskkoolis.

Tänastest õpilastest osalesid konkursil Ruslan Strogiy (VII kl), Kristjan Veermäe (X kl), Jelena Matvejevskaja (XI kl), Johan Randvere (XI kl) ning Aleksandra Kamenskaja (XII kl). Rõõm, et teise vooru pääses meilt neli mängijat, finaali aga Ruslan Strogiy ja Johan Randvere.

Konkursil auhinnatute hulgas on TMKK õpilased:
Ruslan Strogiy (õp. Maigi Pakri) – II preemia ja eripreemia Johann Sebastian Bachi Prantsuse süidi nr 6 esituse eest
Johan Randvere (õp. Marja Jürisson, prof. Ivari Ilja) – finalisti diplom
Aleksandra Kamenskaja (õp. Kersti Sumera, prof. Ivari Ilja) – Eesti Klaveriõpetajate Ühingu preemia ning eripreemia Lepo Sumera teoste “Pala aastast 1981” ja “Ostinato variatsioonid” esituse eest

Konkursi Žürii koosnes eelmiste vabariiklike konkursside võitjatest: Arbo Valdma (1968, esimees), Lauri Väinmaa (1980), Toomas Vana (1988), Mati Mikalai (1994), Ralf Taal (1994), Age Juurikas (2002), Sten Lassmann (2002). Väärib märkimist, et ka kõik züriiliikmed (va prof A. Valdma) on TMKK kasvandikud.

Konkursi I preemia saavutanud Maksim Štšura (prof. Ivari Ilja klassist) lõpetas TMKK 2007.aaastal, samuti ka finalistidiplomi pälvinud Jaan Ots.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


× 5 = kolmkümmend

Current month ye@r day *