TMKK sümfooniaorkestri proov toimub kolmapäeval, 29. juunil kell 15-19 a-maja aulas. Laulupeo sümfooniaorkestrite proovide ajagraafik järgnev:
neljap., 30.juunil:
kell 15.30 algab orkestrite kogunemine Laululava all siseruumis, kogunemiskohaks 2.korrus (ehk Laululava klaassaal) ja esialgne rivistus
16.00 lõplik rivistus (1.ja 2.korrusel)
16.15 lavalemineku harjutamine
17.00-19.00 sümfooniaorkestrite proov (4 lugu),
19.00 liituvad puhkpilli-ja rahvapilliorkestrid
19.15-20.25 koondorkestri lugude proov (2 lugu)
22.30-23.15 kõigi löökpillimängijate proov Laululaval!!!!!
laup., 2.juulil:
13.15 kogunemine Laululava siseruumides, 2.korrusel, esialgne rivistus
13.45 lõplik rivistus
14.10 liikumine lavale
14.18-15.05 sümfooniaorkestrite ja koondorkestrite proov
NB! Olete oodatud laupäeval 2.juulil kell 18.30 Viru Keskuse Katusekinos toimuvale Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu korraldatavale orkestrite kontserdile, kus esinevad:
Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester (filmimuusika kava),
Tartu 1.Muusikakooli Sümfoniettorkester (Põhjamaade rahvamuusika),
Põltsamaa Muusikakooli kammerorkester koos Elleri-kooli noorteorkestri mängijatega
Mlölby Noorte Puhkpilliorkester (Rootsi)
pühap., 3.juulil:
09.00 rongkäik
13.00 laulupidu
14.15 kogunemine Laululava 2.korrusel, esialgne rivistus
14.55 lõplik rivistus
15.25 lavale liikumine
15.35-16.20 sümfooniaorkestrite ja koondorkestrite esinemine
u.19.30 laulupeo lõpp
PALUME AJAKAVA KELLAAEGADEST KINNI PIDADA!
INFO:
Palun kaasa võtta:
– pill
– noodipult (keelpillidel 2 peale 1 pult, puhkpillidel soovitavalt igaühel)
– noodid (kleebitult või kaante vahel, et tuulise ilma korral oleks kindlam seda noodipuldile kinnitada)
– pesupulgad (või kumm) nootide hoidmiseks puldil tuulise ilma puhul
– orkestrid, kus on löökpillid, palun võtta kaasa oma väiksemad löökpillid (vastavalt siis, mida keegi mängib, tomid, soolotrumm, tamburiin, kellamäng vm) ja hoolitseda, et need pillid laululava siseruumides 3.korrusel löökpillide hoiuruumis kindlas kohas oleks!
– tšellodele alused või lihtsamad pillikinnitused, sest betooni peal võib pill ära libiseda!
Palun kindlasti märgistada nimeliselt nii oma pillikast, kui noodipult!!!
Lava all liigub üle 2000 orkestrandi ja oma pilli ja puldi ära tundmiseks on see hädavajalik!
VÄGA OLULINE:
Laulupeo orkestrite esimeses eelproovis 30.juunil osalemise järgi jaotatakse lavalepääsu käepaelad! SEEGA ON SELLES EELPROOVIS ja ka järgmistes proovides OSALEMINE KÕIGILE LAULUPEOL OSALEVATE SÜMFOONIAORKESTRITE MÄNGIJATELE RANGELT KOHUSTUSLIK!!!
Kuigi te saate eelnevalt oma linna/maakonna kuraatori käest orkestrandi käepaela pääsuks Laululava siseruumidesse, saate te veel ka teise käepaela, mis antakse ainult neile, kes 1.eelproovis ka reaalselt kohal on (need jaotatakse neljapäevases proovis). Ehk siis neljapäevases eelproovis jagatakse teine käepael mitte kollektiivi kaupa, vaid ühendorkestri pillirühmade järgi ja käepaela saab see, kes on proovis kohal!!! Kui keegi ilmub kohale alles 2.juuli proovis ja tal teist käepaela ehk esimese peaproovi käepaela pole, siis ta paraku enam lavale orkestritega mängima ei pääse!!!
- Sümfooniaorkestrite kogunemiskohaks on Laululava siseruumide 2.korrus (pms just raadiotorni poolne osa).
1.korrusel toimub lõplik rivistus, aga 1.korrus pole kogunemiskoht, kuna see segaks lavalt maha tulevaid puhkpilliorkestreid ja seetõttu on liikumine korraldatud nii, et kui kõik puhkpilliorkestrid on lavalt maha tulnud ja 1.korruse ruumi vabastanud, saame lõplikuks rivistuseks ja lavaleminekuks liikuda 1.korrusele. Esialgne rivistus toimub 2.korrusel ja treppidel. Orkestrite rivistajaks Laululavala all on Sirly Illak.
- Löökpillimängijad ja tuubad rivistuvad ja liiguvad lavale 3.korruselt (3.korruse tuletornipoolses osas).
- Pillikaste (märgistatuna) saab hoida 2.korrusel, spetsiaalsetel 2.korruse suure ruumi seina äärde paigutatud pillikastide riiulitel, laudadel ja ka muudes ruumides. Neid saab sinna jätta ka ööseks! Laululava siseruumides on valve ja sinna pääsevad vaid teised orkestrandid ja laulupeo dirigendid ja peakorraldajad.
- Kogu laulupeo majutuse, toitlustuse, rongkäigu jm seonduvaga saate oma maakonna/linna kuraatorilt.
- Orkestrid on laval paigutatud enamasti 5.-18.astmele ja lavale liigutakse lava siseruumidest 4-st uksest 1.korrusel ja löökpillid ja tuubad 3.korruse uksest. Abilised aitavad lava all rivistada ja juhatada teid laval täpselt õigetele astmetele oma pillirühma juurde. Kehva ilma puhul liigutakse laval kõrgematele astmetele, et mahtuda laulukaare alusele territooriumile. Lavalt maha liigutakse samadest ustest, kust ka peale tuldi.
- Palun leppida keelpillidel ka puldis kokku, kumb kannab pulti ja kes laval nt tuuleolude korral kindlalt nooti ja pulti vajadusel kinni hoiab ja kumb kindlasti mängimist jätkab!
Loodetavasti on noodimaterjal juba enam-vähem ka peas!
- Tšellodele toovad abilised lavale toolid, ülejäänud mängivad püsti seistes!
- Puhkpilliorkestrites osalevad sümfooniaorkestri mängijad jäävad lavalt maha tulles laululava 1.korruse ruumi keskele ja kogunevad seal, kuni ülejäänud puhkpilliorkestrite mängijad õue liiguvad ning seejärel leiavad need orkestrandid oma pillirühma. Koondorkestri lugudes jääb sümfooniaorkestrite asetus paika ja liituvad puhkpilliorkestrid ja rahvamuusikaorkestrid.
- Koorides laulvad orkestrandid, kelle proov või esinemine on vahetult enne/pärast orkestreid, peavad liikuma lavalt kiiresti maha (või kiiresti lavale) ja leidma kiiresti oma pillirühma, soovituslikult kasutades laululava sees olevaid uksi (mitte minnes ümber lava ringiga), nii saab kiiremini!
- Sümfooniaorkestrite pillirühmade rivistus-ja kogunemiskohad on märgitud laulava siseruumides SINISELE SILDILE ja sinna on kirjutatud SO (s.t. sümfooniaorkestrid) ja vastav pillirühm, s.t. nt sinine silt SO 1.viiul puudutab sümfooniaorkestrite 1.viiuli mängijaid.
Palun jälgida neid sinna ruumidesse riputatud silte, et leida üles oma kogunemis-ja rivistuskoht!
- Laululava all jätta kindlasti meelde ka oma orkestri kogunemiskoht ja oma pillikastide asukoht, s.t. et iga orkester leiab seal oma nurga, kus oma pillikaste ja pulte hoidma hakata!
- Orkestrite riietus: vastavalt kokkuleppel oma orkestri juhiga, kas on mingi ühtne orkestrivorm või rahvariided, orkestri sümboolikaga riietus vms või laulupeoks sobiv pidulik riietus! Külmema ja vihmasema ilma korral palun riietuda ka vastavalt!
- Kindlasti tuleb orkestritel kanda osaleja käepaela! Neljapäevase proovi kogunemiseks orkestrandi käepaela ja alates proovi lõpust erikäepaela, et pääseda ka järgmisesse proovi ja laulupeol lavale! Seega peate kandma lõpus kahte käepaela!