Uudised

Toimus koolidevaheline noorte koorijuhtide konkurss!

Pühapäeval, 8. märtsil toimus EMTA kammersaalis koolidevaheline noorte koorijuhtide konkurss, mida sel aastal korraldas Tallinna Muusikakeskkooli koorijuhtimise osakond.

Konkurss toimub iga kahe aasta tagant, konkursil osalevad Tallinna Muusikakeskkooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli õpilased. Kolme kooli kooridest moodustatakse konkursikoor, millega töötades noored koorijuhid oma oskusi näitavad. Iga kool saab esitada konkursile kolm osalejat.

Sel aastal osalesid konkursil Otsa koolist kaksikõed Anna Lomakina ja Jekaterina Lomakina ning Iris Roost, kõik Heli Jürgensoni õpilased, Elleri koolist Karina Kivikas (õp Karin Herne), Eliisa Sakarias (õp Lauri Breede) ja Helen Seppa (õp Alo Ritsing) ning Tallinna Muusikakeskkoolist Ingrit Malleus ja Merit Männiste (õp Ingrid Kõrvits) ning Heldur Harry Põlda (õp Hirvo Surva). Konkursi kavas olid laulud 2014. aasta laulupeo repertuaarist. Igal osalejal oli aega tööks kooriga 15 minutit.

Žüriisse kuulusid emeriitprofessor Kuno Areng (žürii esimees), dirigent Risto Joost ning dirigent ja muusikaõpetaja Maarja Soone.

Konkursile järgnes meeleolukas kooride kontsert ja konkursivõitjate autasustamine Hopneri majas. Esinesid Otsa kooli õppekoor, Otsa kooli kammerkoori, Elleri kooli kooridirigeerimise osakonna kammerkoor, TMKK noortekoor (dirigeerisid Angela Lehtpuu, Ingrid Malleus ja Ingrid Kõrvits) ja TMKK kammerkoor (dirigeerisid Angela Lehtpuu, Ingrid Malleus ning Janne Fridolin). Sütitava kõnega esines žürii esimees Kuno Areng, tänusõnad lausus TMKK direktor Timo Steiner, kes kinkis nii žüriiliikmetele kui ka Otsa ja Elleri koolidele värskelt valminud TMKK solistide ja TKO CD-plaadid. Otsa kooli koorijuhtimise osakonna juhataja Peeter Perens ulatas kolleegile TMKKst, Ingrid Kõrvitsale aastaid kadunud olnud ja nüüd üles leitud noorte koorijuhtide konkursi kroonikaraamatu. Selgub, et konkursid toimuvad juba alates 1971. aastast, võitjate hulgas on olnud mitmeid tänaseks tuntuks saanud koorijuhte – Hirvo Surva, Elo Üleoja, Lauri Breede, Laine Randjärv, Mati Turi, Andres Lemba, Olari Elts, Anu Tali jt. Sissekanded lõpevad 1991. aastaga.

Auhindu jagus kõikidele koolidele:
I koht Ingrit Malleus, TMKK XII kl, õp Ingrid Kõrvits, juhatas M. Härma “Ei saa mitte vaiki olla”;
II koht Eliisa Sakarias, Elleri kooli III kursus, õp Lauri Breede, juhatas G. Ernesaksa laulu “Helin”;
III koht Anna Lomakina, Otsa kooli III kursus, õp Heli Jürgenson, juhatas M. Härma “Enne ja nüüd”;
III koht Helen Seppa, Elleri kooli III kursus, õp Alo Ritsing, juhatas K. Türnpu “Priiuse hommikul”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


× kuus = 24

Current month ye@r day *