Uudised

Toimus XI noorte kammermuusika konkurss-festival “In corpore”

10.-11. märtsini korraldas Tallinna Muusikakeskkool juba üheteistkümnendat korda rahvusvahelist noorte kammermuusika konkurss-festivali IN CORPORE.
Festivalil osalesid noored muusikud naaberriikide samalaadsetest koolidest nagu seda on Tallinna Muusikakeskkool – Peterburi Muusikakool ja Emil Darzinši nim. Riia Muusikakool. Lisaks meie lähinaabritele osalesid festivalil ka Tallinna Georg Otsa nim Muusikakooli ja Tartu Heino Elleri nim. Muusikakooli õpilased. Duode ja triode kõrval mängiti ka nõudlikke kvartette ja kvintette. Noored näitasid väga kõrget professionaalset taset.

Esinejaid hindas žürii: prof. Elena  Semišina Peterburist, Jana Peäske muusikakeskkoolist, Ieva Rutentale Riiast, Ruth Ernstson Tartust ja Piret Väinmaa G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolist, kes valis ansamblid lõppkontserdile. Lõppkontserdile valiti esinema meie koolist trio Annelize Vlasenko, Villem-Endel Tiits ja Kaur Pennert, kvartett Joosep Reimaa, Liis Hallikäär, Oliver Vilu ja Maria Mutso ning trio Triinu Piirsalu, Maria Mutso ja Arko Narits.

Toimusid meistriklassid ja esinema tulid festival In corpore vilistlased – eesti-läti trio Tempus Balticus, kus mängisid Janis Tretjuks, Mara Botmane ja Johan Randvere.  Nad tutvusid kunagisel festivalil õpilastena ja neist on tänaseks saanud tuntud muusikud. Esimest korda toimus festival 2008. aastal ja tänaseks on sellest kujunenud tore traditsioon, sest koos musitseerimine oma eakaaslastega ning sellest tekkiv sünergia on parim osa muusikaõpingutest.

 

IMG_7249

 

IMG_7292

 

IMG_7376

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


× 9 = kakskümmend seitse

Current month ye@r day *