Uudised

Väino Ratassepp 90!

Täna tähistab 90. juubelisünnipäeva kauaaegne keemiaõpetaja ja keemiahariduse edendaja VÄINO RATASSEPP, kes töötas pikka aega keemiaõpetajana ka Tallinna Muusikakeskkoolis. Oma mälestustes kirjutab ta:
Tallinna Muusikakeskkoolis (TMKK) töötasin 17 aastat ja see oli mulle, juba vanemale õpetajale, erakordse tähtsusega aeg. Pärast pikka pedagoogikateadlase ja metoodiku karjääri sain rõõmuga rakendada kõike seda, mida olin uurinud ning teistelegi õpetajatele soovitanud. Koolis võeti mind väga sõbralikult vastu. Esimene tund oli mul 10. klassis, mis on TMKK-is keemia õppimise osas lõpuklass. Kui sisse astusin, oli õpetaja laua kõrval mind juba ootamas õpilane, kes surus kätt ja tervitas mind sõbralikult kogu klassi nimel. /—/
Rõõm märkida, et muusikakeskkooli õpetajatel on teiste koolide õpetajatega võrreldes suur eelis – nad saavad väga paljusid oma endisi õpilasi näha ja kuulata kontsertidel, laulupidudel, konkurssidel ja kõike seda ka sinise ekraani vahendusel. Huvitav on jälgida nende armsate õpilaste käekäiku ja edulugu.

Väino Ratassepp on töötanud üle 30 aasta Eesti haridust kureerivates asutustes: Pedagoogika Teadusliku Uurimise Instituudis (PTUI) vanemteaduri ja sektorijuhatajana, Vabariiklikus Õpetajate Täiendusinstituudis (VÕT) ja Eesti Hariduse Arenduskeskuses (EHA) peametoodiku ja teadusdirektorina. Osalenud aktiivselt Eesti Keemia Seltsi, Ühiskondliku Pedagoogika Uurimise Instituudi ning Eesti Akadeemilise Pedagoogika Seltsi töös.

Kui kõrgkoolides suurendati keemiaõppe mahtu, kutsuti Väino Ratassepp tööle Tallinna Pedagoogilisse Instituuti (praegu Tallinna Ülikool).

Viimastel tööaastatel tegutses Väino Ratassepp keemiaõpetajana, pannes ameti maha 2013. aasta sügisel 83-aastasena. 17 aastat töötas ta Tallinna Muusikakeskkoolis. Keemia õpetamise kõrval asus ta end muusikaalaselt täiendama ning laule looma. Neist osa on Männiste Perebändi esituses kuuldavad Youtube`is ning plaatidel “Kuld” ja “Kallista”.

Väino Ratassepp on osalenud mitmetel vabariiklikel laulukonkurssidel ja saanud kõrgeid kohti, loonud kooridele laule ja neid ka ise laulnud.

2014. aastal pälvis ta Vabariigi Presidendi hariduspreemia.

Ülevaate oma õpetajatööst võttis Väino Ratassepp kokku mälestuste kogumikus “Minu koolilood” (2019), mis on säilitamisel Eesti pedagoogika arhiivmuuseumis ja digitaalselt kättesaadav aadressil arhmus.tlu.ee/cgi-bin/epam?oid=116720.

Vaata Kanal 2 Reporteri lugu, mis valmis Väino Ratassepa 84. sünnipäevaks: reporter.postimees.ee/…/legendaarne-keemiaopetaja-v…

Jätkuvat õnne ja tervist!

93999540_1553280954822921_1243418909369958400_o

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


7 − kaks =

Current month ye@r day *