Uudised

VIII klassi mõtted oma koolist

* See on nii tore, et kunagi on targad inimesed mõelnud välja plaani luua Tallinna Muusikakeskkooli, et see kool on säilinud ja õpetab inimesi siiamaani. Selle kooli inimesed erinevad tavakoolide inimestest – nad on lahkemad, rahulikumad ja teavad kindlalt, kuhu nad tahavad jõuda. Ma olen rõõmus, et sina, kallis muusikakeskkool, oled olemas.

* See kool on välimuselt kole, kuid sisemiselt täis elu ja rõõmu. Selline on meie kooli süda: verine ja muusikat täis.
* Palju õnne, TMKK! Oled üles kasvatanud palju häid ja kuulsaid muusikuid ja teed seda loodetavasti kaua ja veel paremini. Minu arust on meie kool kõige vingem kool Eestis, kui mitte kogu maailmas. Siin on kõige toredamad inimesed ja õpetajad ja meie direktor on teistest mitu (kaks?) pead üle.
* TMKKs tasub käia seepärast, et siin on head sõbrad ja toredad õpetajad, lisaks mets, park ja pood. See kool ei ole tavaline, ma armastan seda kooli väga.
* Siin koolis on uskumatult toredad ja heasüdamlikud inimesed. Kõik hoolivad üksteisest nagu üks pere. Mul on siiralt hea meel, et olen jõudnud nii kaugele. Olen uhke selle üle, et käin siin koolis ja et saan hüüda: palju õnne, Tallinna muusikakeskkool!
* Kallis muusikakeskkool! Sa oled mulle nagu kodu, kus on mu suur perekond. Kaheksa aastat tunnen ma sind. Kui sa vaid teaks, kui tähtis sa mulle oled… Ma olen sinu juures üles kasvanud, sinu katuse all ja muusika sees. Meie koolimaja ei pea olema modernne klaasist pilvelõhkuja ja asuma kesklinnas. Meie maja ja kooli võlu peitub meis endis. See on männimets koolimaja ümber, B-majast kostuv muusika, Jannseni pood, õhtused koosviibimised, kallid õpetajad, sõprade soojad südamed. Seda on raske seletada, kuid siinsed inimesed mõistavad, millest jutt käib…
* Minu armas TMKK! Ma armastan sind nii väga seepärast, et sa erined teistest koolidest. Siin hakkasin armastama muusikat ja ka mõtlema tuleviku peale, ma tean, kelleks tahan saada ja mida pean selleks tegema. Soovin sulle, et sa oleksid ilus ja jääksid sama toredaks, kui oled seni olnud. Soovin, et ka edaspidi annaksid maailmale väga häid muusikuid.
* Ma ei kujutaks ettegi, kuidas oleks minu elu tavakoolis. Ma ei tea, kas saaksin hakkama seltskonnas, kus ei arutata mõne eriti ägeda teose või legendaarse õpetaja teemadel. Me elame koolis – saa ütlus peab paika, kuid mitte seetõttu, et meie tunnid nii hilja lõppevad, vaid seetõttu, et siin on meie kõige kallimad sõbrad, õpetajad ning loomulikult muusika. Palju, palju õnne, kallis muusikakeskkool!
* Soovin TMKKle pikka eluiga, toredaid õpetajaid ja õpilasi, ilusat männimetsa ja head muusikat!
* Notsau, kool! Olen siin käinud juba terve veerandi, minu sisseastumine oli ohvriterohke. Aga klass on meil tore ja võttis mu soojalt vastu. Mul on hea meel kirjutada sulle seda õnnitluskirja – palju õnne ilusa juubeli puhul!
* Muusika – klaver – B-maja – klass 314 – kallis erialaõpetaja – esinemine ja närv – konkurss – lootus – õnnitlused – kõige lahedam klass maa peal – õpetamine – vanemad – kodu – kool – kollane maja – üks – valvetädi – garderoob – puhvet – tundi hilinemine – märkus – põhjuseta puudumine – harjutamine…. PALJU ÕNNE!
* I’m exchange student from Germany and before I came here I didn’t know anything about it. Now I know that probably it’s the best that could happen to me because here in the music high school the people are so friendly and open minded. Music simply makes good people!
* Praegu läheb mul kaheksas aasta selles koolis ja ma mõtlen, et see kool on ikka täiesti tipus: õpetajad õpetavad hästi, erialas jõuan ma aina edasi ja edasi, koolirahvas on üleüldse tasemel. Kalliks on saanud meie vana koolimaja, millega on mul nüüd juba rohkelt mälestusi. Palju, palju õnne, kallis Tallinna muusikakeskkool!
* Hea on tulla hommikuti kohale juba mõni aeg enne tundide algust, sest koolipäeva kõige parem osa on see, kui istud koos klassikaaslastega koridoris või keldris laua taga ja räägid juttu. Ja kui jube oleks see, kui ma ei oskaks klaveril mõnda lihtsamatki viisikest mängida! Musikaalsus on lahe. Nagu ka muusika ise.
Sünnipäev on sul igal aastal, aga nii tähtsat juubelit veel pole olnud. Palju-palju õnne sulle!
* Kallis, armas, südamlik Tallinna muusikakeskkool! Sulle soovime tohutult palju õnne juubeli puhul. Kõige rohkem tahaks ma sind tänada selle eest, et oled näidanud mulle, kuidas muusikat armastada. Suured õnnesoovid ja palju tänu!
* Sa oled kool, kes kutsub kokku inimesed, kes tegelevad sellega, millega nad tegeleda tahavad, ja õpetad nad omavahel kokku hoidma. Sa oled meelitanud siia palju toredaid õpetajaid, kes mõistavad, kui meil, õpilastel, on raske. Tahan sind väga tänada kõige eest, mis sa mulle õpetanud oled. Palju õnne 50. sünnipäeva puhul, mulle väga armas ja kallis kool.
* Tasa nüüd, hästi tasa!
Muusika nüüd laval kõlab.
Lastesuud ja naerukaja –
õnne sulle, koolimaja!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


+ seitse = 14

Current month ye@r day *