Uudised

XI rahvusvahelisel Chopini konkursil pälvis Karl Johan Nutt Poola Vabariigi suursaadiku eripreemia!

XI rahvusvaheline Chopini Konkurss Narvas toimus alates 31. jaanuarist ning sel osales 50 noort 11 maailma riigist. Mõõtu võtsid pianistid Poolast, Eestist, Lätist, Venemaalt, Aserbaidžaanist, Usbekistanist, Ukrainast, Gruusiast, Valgevenest, Lõuna-Koreast ja Iisraelist.

Konkurss peeti kolmes vanuserühmas: I (kuni 12-aastased), II (13-15 aastased) ja III (16-18 aastased), selle korraldasid Narva linn ja muusikakool Poola Vabariigi saatkonna Tallinnas, Chopini Instituudi jt. institutsioonide toel. Peasponsoriks on Halina ja Mirosław Pieńkowski FOND.

Rahvusvaheline žürii (koosseisus: esimees prof. Peep Lassmann (Eesti), prof. Paweł Kamiński (Poola), prof. Teppo Koivisto (Soome), prof. Toms Ostrovskis (Läti) ja prof. Viktor Portnoi (Venemaa) selgitas välja I, II ja III koha võitjad igast vanuserühmast ning Grand Prix´ laureaadid.

Konkursi põhikiri võimaldab omistada ka mitmeid eriauhindu ja -preemiaid. Sel korral anti esimest korda välja Poola Vabariigi suursaadiku eripreemia Eestit esindavale osavõtjale ning tema õpetajale “Poola hingekeele puudutamise eest Fryderyk Chopini muusika interpreteerimisel”. Eripreemia pälvis konkursil kõige edukamalt esinenud Eesti pianist, kelleks oli meie kooli IX klassi noormees Karl Johan Nutt, kelle juhendajad on Anne Sarrap ja Ivari Ilja. Karl Johan pääses kolmevoorulise konkursi finaali, kus esines koos Narva Sümfooniaorkestriga.

Kokku osales Chopini konkursil kaksteist Eestit esindavat pianisti, kelle seas olid ka meie kooli tublid mängijad Cornelia Elisabeth Väli (õp Jekaterina Rostovtseva) ja Evita Lohu (õp Kersti Sumera).

Konkursi kodulehekülg:

chopin.narva.ee/est/uudised/

Konkursi galakontserti saab järele kuulata:

klassikaraadio.err.ee/v/kontserdisaal/saated/3d5e195d-0b80-4176-ba3f-a38c1e43e7a9/kontserdisaalis-chopini-gala-esitleb-noori-laureaate

PALJU ÕNNE!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


neli − = 2

Current month ye@r day *